Son Dakika Haberler

Geçiş garantili yollardan sonra ‘ceza garantili’ trafik sistemi!

Geçiş garantili yollardan sonra ‘ceza garantili’ trafik sistemi!
Okunma : Yorum Yap

Geçiş garantili yollardan sonra ‘ceza garantili’ trafik sistemi!

Bursa’da 14 milyon 400 bin ‘trafik cezası garantili’ EDS sistemi kuruluyor. Verilen garantiye göre; günde 4 bin civarında araca trafik cezası kesilecek…

CHP Bursa İl Başkanı İsmet Karaca, Bursa’da 14 milyon 400 bin ‘trafik cezası garantili’ EDS sistemi kurulduğunu ve verilen garantiye göre; günde 4 bin civarında araca trafik cezası kesileceğini iddia etti.

Karaca, “Günlük en az 4 bin trafik cezası kotasını doldurmak için en küçük hatalara bile trafik cezası kesilen bir şehirde yaşanır mı?” diye sordu. Karaca, “Yatak garantili hastane, geçiş garantili köprü görmüştük fakat ilk kez trafik ceza garantili bir EDS sistemine Bursa tanık olacak” dedi.

CHP Bursa İl Başkanı İsmet Karaca, AKP’li Büyükşehir Belediyesi’nin 14 milyon 400 bin trafik cezası garantili elektronik denetleme sistemi kuracağını söyledi.

720 milyon liraya ihale edilen, geliştirilmiş Mobese sistemi EDS’nin maliyetinin 10 yılda toplam 14 milyon 400 bin trafik cezası yazılarak karşılanacağını söyleyen Karaca, ihalenin de sektörle ilgisi olmayan daha çok inşaat işleri ile anılan iki firmaya verildiğini belirtti.

Karaca şöyle konuştu:

“Bursalılara her yıl tam 1.5 milyon adet trafik cezası kesileceğini, Bursalıların cebinden önümüzdeki 10 yılda toplam 720 milyon lira çıkacağını söyleyen Karaca, yaptığı yazılı açıklamada da “Bunların tek derdi, giderayak yandaş firmalara para kazandırmak. Günlük en az 4 bin trafik cezası kotasını doldurmak için en küçük hatalara bile trafik cezası kesilen bir şehirde yaşanır mı? Sandık geliyor. Alinur Aktaş ilk seçimde gidecek ama Bursalılar bu borcu ödemek zorunda bırakılacak. AKP iktidarı döneminde yatak garantili hastane, geçiş garantili köprülere alışmıştık ama trafik cezası garantili EDS Türkiye’de bir ilk…”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)