Son Dakika Haberler

Gelecek Partili Özdağ: Erdoğan bizi ittifaka çağırdı

Okunma : Yorum Yap

Gelecek Partili Özdağ: Erdoğan bizi ittifaka çağırdı…

Özdağ, AKP’li üst düzey biri aracılığıyla bir ay kadar önce Cumhur Ittifakı’na davet edildiklerini açıkladı. Arkadaşlarının omurgalı duruş sergilediklerini belirten Özdağ olayın AKM’nin açılışı zamanında olduğunu aktardı. Özdağ, “Biliyorsunuz, Atatürk Kültür Merkezi’nin açılışına davet edildik. İki parti davet edilmişti, Deva ve Gelecek Partisi, Millet İttifakı davet edilmemişti. Genel Başkanımız (Ahmet Davutoğlu) rahatsız olduğu için ben katılmıştım. Orada oldukça ilgi gördüm. O zamana kadar selam vermeyenler, aynı uçağa binmek istemeyenlerden çok ilgi gördüm. Protokolde oturdum” dedi.

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ, KRT TV’de yayınlanan Söz Meclisi programında konuştu. Erken seçimin kaçınılmaz olduğunu söyleyen Özdağ, çok konuşulacak bir açıklamada bulundu. Özdağ, AKP’ye yakın üst düzey bir ismin kendisiyle görüşerek Gelecek Partisi’nin Cumhur İttifakı’na katılması için girişimlerde bulunduğunu belirtti.

Söz konusu görüntüler için TIKLAYIN

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Özdağ, anayasanın ilişkili maddeleri gereğince AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın üçüncü kez cumhurbaşkanlığına aday olabilmesi için erken seçim olması gerektiğini belirtti. Özdağ, yaklaşan seçimler dolayısıyla Cumhur İttifakı’nda yeni arayışların ortaya çıktığını ifade ederek, çeşitli muhalefet partilerinin Cumhur İttifakı’na davet edilmesine yönelik girişimlerin olduğunu söyledi.

‘ÖNEMLİ BİR KİŞİYLE BANA MESAJ GÖNDERDİLER’

Özdağ, AKP dışından üst düzey bir isim tarafından görüşmek üzere davet aldığını ve davet edilen yerde görüşmeye katıldığını söyledi. Özdağ, görüşmede Gelecek Partisi’ne Cumhur İttifakı ile bir olma yönünde mesaj verildiğini dile getirdi.

Söz konusu mesajın Erdoğan’ın talimatıyla gönderildiğini öne süren Özdağ, kendisinin ve partisinin bu yöndeki girişimlere kapalı olduğunu aktardı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)