Son Dakika Haberler

Gökçek’in, eşinin üzerine yaptığı ‘başkanlık konutunun’ icraya verildiği ortaya çıktı

Gökçek’in, eşinin üzerine yaptığı ‘başkanlık konutunun’ icraya verildiği ortaya çıktı
Okunma : Yorum Yap

Gökçek’in, eşinin üzerine yaptığı ‘başkanlık konutunun’ icraya verildiği ortaya çıktı…

Gökçek, Ankara Büyükşehir Belediyesi’ne ait olan ve kendisinin kullandığı Başkanlık konutunu, eşinin şirketi üzerinden satın aldı; konutun aidatını ödemeyince konut icraya verildi.

Daha önce HGS borcunu ödemediği haberleri ile gündeme gelen Gökçek’in birikmiş aidat borcunu da ödemediği ve 7 bin 464 TL olan borç nedeniyle icraya verildiği ortaya çıktı.

Eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in, Ankara Büyükşehir Belediyesi’ne ait olan ve kendisinin kullandığı Başkanlık konutunu, eşi ve avukatının şirketinin üzerine satın aldığı, biriken aidat borcunun ödenmemesi nedeniyle konutun icraya verildiği ortaya çıktı.

ABC’nin haberine göre; Melih Gökçek’in, Ankara Büyükşehir Belediyesi’ne ait olan ve kendisinin kullandığı Başkanlık konutunu, Belediye Encümeni kararı ile eşi Nevin Gökçek’in ve şahsi avukatının da aralarında olduğu üç kişiden oluşan şirketin üzerine satın aldığı ortaya çıktı.

Mustafa Tuna döneminde alınan karar ile gerçekleştirilen uygulama ile konutu üzerine alan Gökçeklerin biriken aidat borcundan dolayı icraya verildiği belirlendi.

Gökçek’in konutu satın aldığı tarihten sonra konutun aidat borcunu ödemediği öğrenildi. Daha önce belediyeye ait cipin HGS borcunu ödemediği haberleri ile gündeme gelen Gökçek’in birikmiş aidat borcunun 7 bin 464 TL olduğu ifade edildi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)