Son Dakika Haberler

Göksu, Stanford Üniversitesinden doktoralı Taylan Yıldız’ı ‘internetçi’ diyerek ‘aşağıladı’!

Göksu, Stanford Üniversitesinden doktoralı Taylan Yıldız’ı ‘internetçi’ diyerek ‘aşağıladı’!
Okunma : Yorum Yap

Göksu, Stanford Üniversitesinden doktoralı Taylan Yıldız’ı ‘internetçi’ diyerek ‘aşağıladı’!

AKP’nin İBB Grup Başkanvekili ve Esenler Belediye başkanı Tevfik Göksu, Stanford Üniversitesinde doktora yapan İYİ Parti İBB Meclis Üyesi Taylan Yıldız’la “internetçi arkadaş” diye alay etti.

31 Mart yerel seçimleri süresince Ekrem İmamoğlu ile ilgili iftira kampanyası yürüten ve Fethullah Gülen’e övgü mesajlarıyla akıllara kazınan AKP’li Tevfik Göksu, İYİ Parti Belediye Meclis Üyesi Taylan Yıldız’a ‘internetçi’ diyerek hitap etti. Yıldız’ın bu hitaba tepki göstererek Stanford doktoralı olduğunu hatırlatması üzerine Göksu’nun ‘alay eden’ gülümsemesi sosyal medyada tepkilere neden oldu.

İnternetçi arkadaşımız galiba sanal dünyada çok fazla geziyor

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Meclis Üyesi İyi Partili Dr. Taylan Yıldız, Esenler Belediye Başkanı AKP’li Mehmet Tevfik Göksu’nun kendisinden bahsederken “internetçi arkadaşımız” şeklindeki ifadesine tepki gösterdi. İBB Meclisi’nde, ‘metrolara internet gelmesi’ talebiyle konuşan Dr. Yıldız’a, AKP’li Göksu, “İyi Parti’de konuşan internetçi arkadaşımız galiba sanal dünyada çok fazla geziyor. İstanbul Valimizin konuyla ilgili herhangi bir müdahalesi, herhangi bir engellemesi, herhangi bir yasağı söz konusu değildir” şeklinde yanıt verdi. Bunun üzerine tekrar söz alan Yıldız, Göksu’nun kendisine ‘internetçi arkadaş’ diyerek hitap etmesine tepki göstererek, kendini tanıttı. “Bu arada ben internetçi arkadaş değilim, ismim Taylan Yıldız, Stanford’dan da doktoram var, onun için herkes bir kendine gelsin” diyen Yıldız, Göksu’nun konuyu yanlış bildiğini belirterek “Bu 10 ay önce valiliğe ve valilikten dolayı il emniyet müdürlüğüne gönderilmiş bir talep var, onların onayı gerekiyor. Galiba Tevfik Bey konuya hakim değil, kendisine tekrar arz ederim. Kendisi yanlış biliyor” şeklinde konuştu.

Sosyal medyada yaptığı paylaşımla bir kez daha tepki gösteren Taylan Yıldız, “Bana ‘İnternetçi arkadaş’ diyerek gençlerimizin internet talebini aklınca aşağılamaya çalışıyor. Gençler, bu siyasetçiler sizin dünyanızı zerre kadar anlamıyor. Ama ben sonuna kadar sizin internetçi abiniz olmaya ve haklarınız için savaşmaya devam edeceğim” açıklamasında bulundu.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)