Son Dakika Haberler

‘Gönderileceği’ söylenen Suriyeliler AKP’de siyaset yapmaya başladı

‘Gönderileceği’ söylenen Suriyeliler AKP’de siyaset yapmaya başladı
Okunma : 1 Yorum

‘Gönderileceği’ söylenen Suriyeliler AKP’de siyaset yapmaya başladı…

➡️Profesyonel AKP’liler gibi ilk icraatleri CHP’ye saldırmak oldu!

➡️Seçim zamanında “Suriyeliler ülkesine dönecek” vaadinde bulunan AKP’den yeni bir ‘açılım’ geldi. Suriyeli sığınmacılar AKP teşkilatlarında yönetici yapılmaya başlandı.

Miting meydanlarında “Suriyelileri ülkelerine geri döndüreceğiz” vaadinde bulunan AKP Genel Başkanı Erdoğan, Suriyeli sığınmacıları AKP kadrolarında yönetici olarak görevlendirmeye başladı.

Cumhuriyet’in haberine göre, AKP Maltepe İlçe Başkanlığı’nın pandemi nedeniyle ertelenen 7. olağan kongresi, geçen hafta Muhazir Sille Spor Kompleksi’nde yapıldı. Kongrede, il yönetimi tarafından atanan Mehmet Karadeniz ilçe başkanı seçildi. İlçe yönetim kurulu asil ve yedek üyelerinin de belirlendiği kongrede, ilçe yönetim kurulu listesinde yer alan Muaz Barudi isimli Suriyeli kişi dikkat çekti. Aynı zamanda Türk vatandaşlığı da alan Barudi’nin, AKP’nin Suriyeli göçmenler üzerinde yürüttüğü politikanın bir parçası olduğu söyleniyor.

KEMAL KILIÇDAROĞLU’NU HEDEF ALDI

Barudi’nin sosyal medya hesaplarına bakıldığında ise CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu eleştiren “Yalan rüzgârı tacizi kapatmaz” başlıklı bir görsel paylaştığı görülüyor.

YORUMLAR (1)