Son Dakika Haberler

Sokağa çıkma yasağı biter bitmez Grup Yorum üyesi İbrahim Gökçek’in mezarına saldırı girişimi!

Sokağa çıkma yasağı biter bitmez Grup Yorum üyesi İbrahim Gökçek’in mezarına saldırı girişimi!
Okunma : Yorum Yap

Kayseri’de sokağa çıkma yasağı biter bitmez Grup Yorum üyesi İbrahim Gökçek’in mezarına saldırı girişimi yaşandı: Cenazeyi çıkarıp yakacağız


Memleketi Kayseri’ye defnedilen Grup Yorum üyesi İbrahim Gökçek’in mezarına faşist çeteler saldırı girişiminde bulundu. Saldırganlar “Polis burayı yıllarca bekleyemez. Polis bıraktığında biz onu çıkarıp burada yakacağız” dedi.

Kayseri’de sokağa çıkma yasağının ardından gece saatlerinde İbrahim Gökçek’in cenazesinin defnedildiği Halef Hoca Mezarlığı önünde toplanan bir grup, protesto gerçekleştirdi. Gökçek’in Kayseri’de defnedilmesine tepki gösteren grup cenazeyi burada istemediklerini söyleyerek cenazenin buradan götürülmesi istedi. Aralarında çocukların da bulunduğu gruptakiler, ‘Polis burayı yıllarca bekleyemez. Polis bıraktığında biz onu çıkarıp burada yakacağız’ ifadelerini kullandı.

ANKA Haber Ajansı’nda yer alan habere göre, Sokağa çıkma yasağının bitmesinin ardından gece yarısı mezarlık girişinde toplanan bir grup İbrahim Gökçek’in mezarına saldırı girişiminde bulundu. Saldırganlar “Burada şehidim var, babam var. Ben bu mezarlığa giremiyorum. Girmek istemiyorum. Terörist istemiyoruz. Polis burayı yıllarca bekleyemez. Polis bıraktığında biz onu çıkarıp burada yakacağız. Buraya gömmelerinin sebebi her sene gelip burada ölüm yıldönümünü kutlayacaklar. Gözümüzün önünde vatanımızı bölecekler. Asılacağımı da bilsek o buradan kalkacak. Biz ölsek yer yok diye buraya gömmezler. Ama bir vatan hainini buraya gömerler. Olacak iş mi? Bu bayrak şehit kanları için dalgalanıyor. Bunu buradan kaldırtacağız. Belediyeye, valiliğe gideceğiz. Kaldırılmazsa onun pis leşi Talas Meydanı’nda sallanır.” diye konuştu. 

İbrahim Gökçek, hükumetin konserlerine uyguladığı yasakların kalkması için 323 gün süren ölüm orucuna ara vermesinin ardından hayatını kaybetmişti. Kayseri’de toprağa verilmek istenen Gökçek’i taşıyan cenaze aracının önü ülkücüler tarafından kesilmiş ve define engel olacaklarını söylemişlerdi. Tepkiler nedeniyle Başakpınar Mahallesi’ndeki mezarlıkta toprağa verilemeyen İbrahim Gökçek, Halef Hoca Mezarlığı’na defnedilmişti. MHP yönetimi protestoları örgütleyen Kayseri Ülkü Ocakları Başkanı Serdar Turan’ı görevden almış, ildeki tüm ülkü ocaklarının ikinci bir emre kadar kapamıştı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)