Son Dakika Haberler

Çocuk kitabında ‘tecavüzle cezalandırma’ hikayesi: Tilki ayıya tecavüz ediyor; Ayı bekaretini kaybediyor!

Çocuk kitabında ‘tecavüzle cezalandırma’ hikayesi: Tilki ayıya tecavüz ediyor; Ayı bekaretini kaybediyor!
Okunma : 7 Yorum

Çocuk kitabında ‘tecavüzle cezalandırma’ hikayesi: Tilki ayıya tecavüz ediyor; Ayı bekaretini kaybediyor!


“Gül ve düşün” isimli çocuk kitabında anlatılanlar “pes!” dedirtti. Kitapta ‘tecavüz’ bir cezalandırma yöntemi olarak anlatılırken tecavüze uğrayanın “Bekaretimi kaybettim, bana fahişe derlerse” kaygısına kapıldığı görülüyor!


Arı Sanat Yayınevi tarafından yayınlanan ve Musa Dinç’in yazdığı “Gül ve düşün” adlı “çocuk kitabında” skandal ifadeler kullanıldı. Bir cezalandırma yöntemi olarak anlatılan ‘tecavüz’ hikayesinde tilkinin sinirlenerek boz ayıya tecavüz etmesi detaylarıyla anlatıyor. Tecavüzü gerçekleştiren tilkinin mutlu ve gururlu olduğu “gerdekten çıkmış damat gibi göğsünü kabarttı” ifadeleriyle anlatılırken; tecavüze uğrayan boz ayının ise bekaretini kaybettiği için ‘bana fahişe derlerse’ endişesi yaşadığı anlatılıyor.

Kitapta yazılan skandal ifadelerden bazıları şu şekilde:

“Boz Ayı’dan çok çektim, öyle bir şey başına getireyim ki ömrü boyunca unutmasın. En iyi tecavüz! Namusunu beş paralık edeyim! Kurnaz Tilki, Boz Ayı’nın arkasına geçmiş ve çirkin emellerine kavuşmuş. Boz Ayı’nın da bakireliği son bulmuş. Gerdekten çıkmış damat misali gibi, gerine gerine göğsünü kabartarak böğürtlenler arasından çıkmış…

“Boz Ayı, randevu evine düşmüş fahişeler gibi, kendi kendine içlenerek mırıldanmış: “Bekaretim gitti, namusum beş paralık oldu! Hangi yüzle ayı alemine çıkacağım (?) Damgayı yedim bir kere! Boz Ayı yerine Fahişe Boze Ayı derlerse işte o zaman…”


İMZA GÜNLERİ DÜZENLEMİŞ


Aykırı’nın haberine göre; tam 4 baskı yapan kitabın yeni baskıları için matbaada basılmaya devam ettiği ortaya çıktı. Musa Dinç’in skandal ifadelerin yer aldığı kitap için birçok çocukla imza günleri düzenlediği görüldü.

KİTABIN YAZARI “ERDEMLİ DAVRANIŞ SERGİLEYEREK ÖZÜR DİLEDİM” DEDİ


Musa Dinç ise sosyal medya hesabından tepkiler üzerine açıklamada bulundu. Dinç, “Erdemli bir davranış sergileyerek özür diledim, kitap satış dışı tutuldu; yayınevi ve benim elimde olanları imha ettik. Hakaret ve küfürler suç teşkil ediyor.  Beni tanıyan ve bilenler nasıl bir insan olduğumu herkes biliyor” ifadelerini kullandı.