Son Dakika Haberler

Gülen hayranı isim Saray’da 15 Temmuz konserinde sahne aldı

Gülen hayranı isim Saray’da 15 Temmuz konserinde sahne aldı
Okunma : Yorum Yap

Saray’daki 15 Temmuz konserinde, özel konser vermek için Pensilvanya’ya giden Gülen hayranı sanatçı sahne aldı

15 Temmuz’da Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda düzenlenen senfoniye katılan ‘tasavvuf sanatçısı’ Sami Savni Öner’in geçmişte Pensilvanya’ya giderek FETÖ terör örgütü elebaşı Fethullah Gülen’i ziyaret ettiği ve özel konser verdiği ortaya çıktı.

15 Temmuz’un yıl dönümünde, Saray’da düzenlenen etkinlikte piyanist ve besteci Fahir Atakoğlu’nun “15 Temmuz Destanı” adlı çalışması sergilendi. Çalışma, Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası ve Devlet Çok Sesli Korosu ile birlikte seslendirildi. Atakoğlu’na konserde eşlik edenlerden biri de ‘tasavvuf sanatçısı’ olarak anılan Sami Savni Öner’di.

Gazeteci Bülent Mumay, Öner’in daha önce Pensilvanya’ya giderek Fethullah Gülen’e özel konser verdiğini belirttiği bir haberi paylaştı.

Mumay, Twitter’dan paylaştığı mesajında, “Sabah’ın haberine göre ‘15 Temmuz Destanı senfonisi büyülemiş.’ Fahir Atakoğlu’nun senfonisine eşlik eden ‘ünlü tasavvuf sanatçısı Sami Savni Öner’ kimdir merak ettim… Sonuç mu? Elbette şaşırtmadı” dedi.

“Fethullah Hoca’yı seviyorum. Allah dostu biri”

Mumay şöyle devam etti: “Sami Savni Öner, F. Gülen’e özel konser vermek için Pensilvanya’ya gitmiş. Gazetecinin, ‘Size Fethullahçı diyebilirler’ uyarısına şu yanıtı veriyor: ‘Yok yaz. Fethullah Hoca’yı seviyorum. Allah dostu biri. İnsanlar barış içinde olsun, birbirlerini öldürmesin diye çalışıyor.’” Şimdi bu insanlar aniden hidayete erip Saray’ın bahçesinde, 15 Temmuz şehitlerini anacak, biz de ‘hidayete erdiklerine, doğru yolu bulduklarına’ inanacağız öyle mi?”Habertürk’ten Pınar Erbaş’ın 19 Ağustos 2012 tarihli söyleşisinde yer alan ilgili kısımlar şöyle:

FETHULLAH GÜLEN’E ÖZEL KONSER VERDİĞİNİZ DOĞRU MU?


Aslında konser vermeye değil ziyaretine gitmiştim. Çok iyi, çok güzel bir insan. Hürmetle karşıladı. Orkestramı da götürmüştüm ama ayıp olmasın diye sazları aşağıda bırakmalarını söyledim. Yanına gittiğimizde ayağa kalktı, “Hoşgeldin Sami’ciğim, seni zevkle dinliyorum” dedi. Orkestramı tanıttım. “Sazları nerede” deyince arkadaşlarım getirdiler. Bir saat konser verdik. Konser bitene kadar ağladı. Gönlü o kadar güzel bir insan ki. Ama şimdi sen yazınca, basit bir kelime var hani, ‘Fethullahçı’ diye, öyle söyleyecekler. Terbiyesizlik bu. Onu seven bir sürü insan var, saygılı olmak, düşünmek lâzım.

ÖYLE GÖRÜNMEKTEN Mİ KORKUYORSUN?


Yok yaz. Fethullah Hoca’yı seviyorum. Allah dostu biri. İnsanlar saadetli, refah, barış içinde olsun, birbirlerini öldürmesin diye çalışıyor.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)