Son Dakika Haberler
sesso video gratis porno gratis

‘Gülen’ için kitaplar yazan iktidarın tarihçisi Armağan: Montrö Sözleşmesi’nin fesih süreci başlayacaktır, topunuz gelin

‘Gülen’ için kitaplar yazan iktidarın tarihçisi Armağan: Montrö Sözleşmesi’nin fesih süreci başlayacaktır, topunuz gelin
Okunma : Yorum Yap

Fethullah Gülen için kitaplar yazan Mustafa Armağan, Montrö Sözleşmesi’ni hedef aldı: Fesih süreci başlayacaktır, topunuz gelin …

FETÖ’nün kapatılan yayın organı Zaman gazetesinin ve Yeni Şafak’ın eski yazarı Mustafa Armağan, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla Montrö savunucularını provoke eder nitelikte bir paylaşım yaptı. Armağan, Montrö Boğazlar Sözleşmesi’ni hedef alarak “Montrö’nün fesih süreci başlayacaktır. Önünde bir engel yok” dedi.

‘Tarihçi’ olduğu iddia edilen Atatürk düşmanı, Gülen hayranı isim Gülen ile ilgili iki kitap yazmıştı.

Mustafa Armağan, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla Montrö Boğazlar Sözleşmesi’ni hedef aldı. Türkiye’nin boğazlardaki hakimiyetini egemen kılan Montrö Sözleşmesi için Armağan, “Montrö’nün fesih süreci başlayacaktır. Önünde bir engel yok. Topunuz gelin” dedi.

TBMM Başkanı Mustafa Şentop’un başlattığı Montrö Boğazlar Sözleşmesi tartışmasının ardından FETÖ kumpaslarında hapis yatan emekli amiraller “Montrö’nün tartışmaya açılmaması” gerektiğine dair bir bildiri yayınladı. Bildirinin ardından yeniden alevlenen tartışmayla Montrö Boğazlar Sözleşmesi hedef alınmaya başlandı. 

Armağan da Montrö’yü hedef alan isimler arasındaydı.


Armağan şunları yazdı: “Emekli amiraller Montrö’yü de okumamış Madde 28’e göre bal gibi feshedilir Öyle mantıksız bir sözleşme ki, tadilini zorlaştırıyor ama feshine kapıyı sonuna kadar açıyor. Madde 28 20 yıl dolunca taraflardan biri FESİH İHBARNAMESİ gönderirse 2 yıl içinde fesholunacaktır diyor. Madde 28 Öztürkçeye çevireceğim diye bulanıklaştırılmış ama anlaşılabiliyor. Süre 20 yıl. 20 yıl içinde fesih ihbarnemesi yapılmamışsa sonrasında sona erdirme (fesih) ön-bildirimi (ihbarnamesi) herhangi bir zamanda yapılabilir. Fransa’ya yapılacak, o da ilgili taraflara bildirecek. Türkiye Cumhuriyeti de Montrö Sözleşmesinde Akit (imzacı) devletlerden biri olarak 28.maddeye binaen Montrö’nün feshini istediğine dair ihbarnameyi Fransa’ya gönderecek ve Montrö’nün fesih süreci başlayacaktır. Bu kadar. Önünde bir engel yok. Yeter ki çıkarımıza olsun. Topunuz Gelin. Amerika Birleşik Devletleri’nin Montrö Sözleşmesinde imzası yoktur ve taraf değildir.”

GÜLEN’İ ÖVEN KİTAPLAR YAZDI


Armağan, bugünlerde hiç sözünü etmediği Fethullah Gülen’le ilgili, övgü dolu kitaplar kaleme aldı.

Cemaat’in önemli yazarlarından biri olan Ali Ünal ile birlikte 1999 yılında “Medya Aynasında Fethullah Gülen (Kozadan Kelebeğe)” adlı kitabı hazırladı. Kitap, yine Cemaat’in kurduğu Gazeteciler ve Yazarlar Vakfı tarafından basıldı.


2000 yılında ise bu kez, Gülen için yazılan yazıların derlendiği “Diyaloğa Adanmış Hayat” kitabını hazırladı. Bu kitap da yine Gazeteciler ve Yazarlar Vakfı tarafından basıldı.

17-25 ARALIK MİLAT DENİLDİ AMA…


Armağan’ın Gülen övgüleri sadece kitaplarla sınırlı değil… Bilindiği gibi Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan her fırsatta, Cemaat’e yardım edenler için 17-25 Aralık operasyonlarını milat kabul edeceklerini söyledi. Ancak Mustafa Armağan, Cemaat ile AKP savaşının zirveye çıktığı tarihlerde bile Cemaat’in yanında durmaya devam etti.

17-25 Aralık operasyonlarının üstünden günler geçmiş, kavga zirveye çıkmış, saflar keskinleşmişti. Dönemin Başbakanı Erdoğan, Cemaat’e “Haşhaşi, virüs, sülük, maşa, ihanet şebekesi” gibi ağır benzetmelerde bulunmuştu. Zaman gazetesi 15 Ocak 2014’te “Aydınlar ve siyasetçiler Başbakan’ı aklıselime davet etti” başlıklı bir haber yayımladı. Haber’deki “aydın”lardan biri de Mustafa Armağan’dı. (Odatv)

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)