Son Dakika Haberler

Gültekin, AKP’den ‘kopamayanları’ o olayla hatırlattı

Gültekin, AKP’den ‘kopamayanları’ o olayla hatırlattı
Okunma : Yorum Yap

Gültekin, AKP’den ‘kopamayanları’ o olayla hatırlattı: ” ‘Erdoğan ülkeyi bilerek bölmeye çalışıyor, istifa etmek istiyorum ama Fetö’cü metöcü diye tutuklatırlar diye korkuyorum’ diyen dönemin AKP Genel Başkan Yardımcısı, Beştepe’ye başdanışman olarak atanarak durduruldu…”

Ayşenur Arslan’ın Halk TV’deki “Medya Mahallesi” programının dünkü (11 Kasım Çarşamba) konuğu yorumcu Levent Gültekin, daha önce anlattığı bir olayı yeniden gündeme getirdi. Gültekin, “Erdoğan ülkeyi bilerek bölmeye çalışıyor, istifa etmek istiyorum ama Fetö’cü metöcü diye tutuklatırlar diye korkuyorum” diyen dönemin AKP Genel Başkan Yardımcısının, Beştepe’ye başdanışman olarak atandığını hatırlattı.

Gültekin, 6-7 yıl kadar önce yaşanan o olayı, şöyle anlattı:

“Ülkeyi bilerek bölmek istiyor”

“Bundan 6-7 yıl evvel, AKP Genel Başkan Yardımcısı olan bir arkadaşım beni aradı, ‘görüşebilir miyiz?’ dedi, buluştuk. Öfkeli bir şekilde “Ayrılmak istiyorum ama yolunu bilmiyorum. İstafa edeceğim ama korkuyorum. Bana bir yol göster” dedi.

“Sen bir kararını ver, ben o yolu bulurum sana” dedim. Bana, “Sen Erdoğan’ın Türkiye’ye kötülük filan ettiğini yazıp çiziyorsun ya, Erdoğan kötülük filan yapmıyor. Bilerek Türkiye’yi bölmeye çalışıyor” dedi.

“Peki sen nasıl hala orada duruyorsun” diye sordum, “Çıkmak istiyorum ama çıkamıyorum. Korkuyorum bizi FETÖ’cü metöcü diye içeri tıkarlar diye” dedi. Ona dedim ki “Ben sana öyle bir istifa mektubu yazayım ki, hem Erdoğan’ı onure et hem de rahatça ayrıl.” ‘Bana iki gün müsaade et, ben bir gidip son görüşmelerimi yapayım’ dedi, iki gün sonra aradı beni, ‘Tamam ben kararımı verdim, ayrılıyorum’ dedi. Ben de buna bir iki not yazıp gönderdim. Hem Tayyip Bey’i onure edecek hem de kopup çıkacak…

Ben böyle bekliyorum, bu kişinin bir tweet’ini gördüm. “Erdoğan’a kalkan eller, karşısında bizi bulur” diye. Sonra bir baktım televizyonda son dakika haberi var. Bu ismini vermek istemediğim kişi Beştepe’ye başdanışman olarak atanmış.

Hemen bu kişiye mesaj atıp “Abi sen ne yaptın?” dedim. “Levent’ciğim kusura bakma” dedi. Bu son konuşmamız oldu.

Çünkü muhtemelen bunun istifa etmeye hazırlandığını Tayyip Erdoğan duydu, çağırdı, “Gel arkadaş, senin danışman olman lazım, senin bilgine, birikimine çok ihtiyacımız var” dedi. Ve “Tayyip Erdoğan ülkeyi bilerek bölmeye çalışıyor” diyen adam Beştepe’ye danışman oldu.”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)