Son Dakika Haberler

“Erdoğan, artık gücü yetmediği eski derin devlet artıklarını, Sedat Peker eliyle dövdürüyor”

“Erdoğan, artık gücü yetmediği eski derin devlet artıklarını, Sedat Peker eliyle dövdürüyor”
Okunma : Yorum Yap

➡️Gültekin: Erdoğan eski derin devlet artıklarını Sedat Peker eliyle dövdürüyor…

Organize suç örgütü lideri Sedat Peker’in, eski İçişleri Bakanı Mehmet Ağar ile AKP hükümetinin İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’yu hedef alan açıklamalarını değerlendiren Levent Gültekin, “Bana göre bu bir ‘Erdoğan operasyonu’. Çünkü yapılan konuşmaların sonucu kime yarıyor diye baktığımızda korkunç bir şekilde Erdoğan’a yarıyor. Erdoğan, şu an etrafını kuşatan ‘derin devlet artığı’ dediğimiz o fotoğrafta ortaya çıkan, MHP’nin Çakıcı’yı serbest bıraktırmasıyla beraber ete kemiğe bürünen o yapıyı Sedat Peker eliyle dövdürüyor ve kendi de izliyor” dedi.

Halk TV’de “İki Yorum” programının yorumcularından biri olan Levent Gültekin, mafya-siyaset ilişkisini değerlendirdi.

Gültekin şöyle konuştu:

“İktidarların devlet yönetirken düşman yaratma politikası aynı zamanda mafyayı da doğuruyor. Şimdi Türkiye’nin tek bir gündemi var. Bütün Türkiye dizi izler gibi bunu izliyor. Bu sabah dedim ki, ‘Nasıl bir beddua aldık ki bayram sabahı, bir organize suç örgütü liderinin videosunu izlemek zorunda kalıyoruz’.

Niye bu kadar mafya, bu kadar organize suç örgütü, bu kadar vatanseverlik vurgusu?… Çünkü iktidarlar yarattıkları düşmanları hukuki yollarla sindiremediklerinde -çünkü hukuki yollar hukuki kılıf istiyor- mafya devreye giriyor.

Sedat Peker’in açıklamalarıyla ilgili birkaç yorum yapayım. Bu bir bilgiye dayanmıyor ama sadece bir gazeteci olarak yorumumu söylüyorum. Bana göre bu bir ‘Erdoğan operasyonu’. Çünkü yapılan konuşmaların sonucu kime yarıyor diye baktığımızda korkunç bir şekilde Erdoğan’a yarıyor. Benim anladığım, okumalarım, duyduklarım şöyle ki; Erdoğan, şu an etrafını kuşatan ‘derin devlet artığı’ dediğimiz o fotoğrafta ortaya çıkan, MHP’nin Çakıcı’yı (Alaaddin Çakıcı) serbest bıraktırmasıyla beraber ete kemiğe bürünen, daha mafyavari üslubun ülkede egemen hale geldiği o yapıyı Sedat Peker eliyle dövdürüyor ve kendi de izliyor.

Bunu söyleyince ‘Ama Serhat Albayrak’a da çok şey söylüyor’ diyorlar. Ben de onlara şöyle diyorum: Ben Tayyip Erdoğan olsaydım, rahatsız olduğum insanları -“rahatsız” dediğim de ‘sesimi çıkaramayacak kadar kolumu bacağımı kaptırdığım insanlar’- çünkü sarılmış, kuşatılmış bir vaziyette… Belli ki eski derin devlet artıkları kendilerini yeni derin devlet ettirmeye çalışıyorlar ve onun üzerine kendilerine bir alan açmaya çalışıyorlar. Anladığım kadarıyla Erdoğan’ın gücü artık bunları durdurmaya yetmiyor. Çünkü bunlara ihtiyacı var, oy’a ihtiyacı var, bunlarla ittifak kurmuş. Serhat Albayrak ile ilgili söyledikleri bana dikkat dağıtma gibi geliyor. Serhat Albayrak’a bir şey söylemiyor ki. ‘Ben biliyorum, sen de çok sinsisin’ gibi laflar ediyor. Ve her konuşmasında Erdoğan’a inanılmaz bir koruma var, ayrı bir noktaya koyma var ve muhtemelen Çakıcı’nın Bahçeli eliyle piyasaya çıkmasıyla beraber Sedat Peker yurt dışına gitmek durumunda kaldı. Ve böyle bir operasyon çekiyorlar.”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)