Son Dakika Haberler

Gültekin’den ‘Cumhur İttifakı’nın değirmenine su taşıyan’ Çelebi’ye Atatürkçülük dersi

Gültekin’den ‘Cumhur İttifakı’nın değirmenine su taşıyan’ Çelebi’ye Atatürkçülük dersi
Okunma : Yorum Yap

Gültekin’den ‘Cumhur İttifakı’nın değirmenine su taşıyan’ Çelebi’ye Atatürkçülük dersi

CHP’den istifa eden Mehmet Ali Çelebi ile gazeteci Levent Gültekin arasında ‘kumpasçı’ tartışması çıktı.

Levent Gültekin ile Murat Sabuncu’nun Halk TV’deki “İki Yorum” programında CHP’den istifa eden üç milletvekilinin açıklamaları değerlendirildi. Gültekin, Atatürkçülük adı altında “Cumhur İttifakı’nın değirmenine su taşıyan” bu milletvekillerini sert şekilde eleştirdi.

Gültekin, “Eğer Erdoğan bir istifa metni yazsaydı istifa eden milletvekilleriyle ilgili ancak böyle bir metin yazardı. Nerde biri ünlü oluyor, bir dava ile tanınıyor, bizim siyasetçiler gidip onun başına konuyorlar, hemen gel seni milletvekili yapalım diyorlar. Bu adam kimdir, neyi savunuyor, hangi değerleri savunuyor, nasıl bir Türkiye hayal ediyor, bunlara bakmıyorlar zaten. Bana sorarsınız cumhuriyet felsefesi kadındır, laikliktir, eşitliktir, medeni dünyanın parçası olmaktır. Canan Kaftancıoğlu’nun tavrını, tarzını beğenmeyebilirsin. ‘CHP’ye uygun bir siyasetçi değildir’ dersin, anlarım. Canan Kaftancıoğlu’na bile ‘Atatürkçü değildir’ diye savaş açıyorsan… Böyle yaptıkları için zaten milyonlar Atatürk ile arasına mesafe koydu. Bu bugün değil, önüne gelene Atatürk düşmanı dediler, kendilerine yer açmak için. Eğer biri ben herkesten çok Atatürkçüyüm diyorsa, ben herkesten daha dindarım diyorsa, ben herkesten daha vatanseverim diyorsa, ben herkesten daha Kürt’üm, herkesten daha Aleviyim diyorsa o insanların tedaviye ihtiyacı var. Bir de bu değerler üzerinden… Yani o kadar sığ… O kadar üzüldüm ki izlerken. Cumhur ittifakı istese bunu bulamazdı zaten. Laiklik ortadan kaldırılmışken, cumhuriyet felsefesinin temelleri sarsılırken, Atatürk’ün kurduğu Türkiye Cumhuriyeti’nin neredeyse son kırıntıları ortadan kaldırılmaya çalışılırken sözüm ona Atatürkçülük diyerek Cumhur Ittifakı’nın değirmenine su taşıyan bu sözüm ona Atatürkçü arkadaşları kendi zekalarıyla baş başa bırakıyorum” dedi.

CHP’den istifa eden İzmir Milletvekili Mehmet Ali Çelebi ise Twitter üzerinden yaptığı paylaşımda gazeteci Levent Gültekin’in 18 Mart 2013’te attığı tweet’i kullanarak, “Kumpasçı, 2. Cumhuriyet’çi Levent Gültekin Halk Tv’de bana yerlilik, millilik ve demokratlık dersi veriyor. Hadi oradan hadi!” sözleriyle Gültekin’e yanıt verdi. Bu paylaşım ikili arasında polemik yarattı.

“Kumaşınız bu kadar!”

Gültekin, Çelebi’ye “Kumpasçı mı? O dönemde sizi savunan iki yazım var insan bunu yazarken utanır be. Görüşünü beğenmediğiniz insanı yaftalıyorsunuz çünkü kumaşınız bu kadar” diyerek yanıt verdi.

Çelebi de bu paylaşıma, “Devam edelim mi?” deyip Gültekin’in eski paylaşımlarının ekran görüntüsüyle yanıt verdi.

“Zekanız ve düzeyimiz bu kadar”

Gültekin ise Çelebi’ye, “Zekanız ve düzeyimiz bu kadar. Yüzlerce yazım konuşmam var, papağan gibi ironi twitlerini getiriyorsunuz. Bunu yazan biri o dönemde sizi savunan yazıları nasıl yazdı? Düşünmek zor mu geliyor” ifadeleriyle karşılık verdi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

slot siteleri bahis siteleri hacklink