Son Dakika Haberler

Habertürk yazarı isyan etti: O İBAN’lar Demetler, Ajdalar için miydi?

Habertürk yazarı isyan etti: O İBAN’lar Demetler, Ajdalar için miydi?
Okunma : Yorum Yap

Habertürk yazarı isyan etti: O İBAN’lar Demetler, Ajdalar için miydi?

“Bu birbirinden değerli şarkıcılarımızın ücretleri vatandaşın bir yandan koronavirüs belasını defederken bir yandan da ihtiyaç sahibi olan konuya komşuya aktarılsın diye oluşturulan İBAN’dan karşılanmış.”


Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı’nın, “İstanbul Yeditepe Konserleri” adı altında Saray’a yakın şarkıcılara verdirdiği konserleri Youtube’tan çok az sayıda insan takip etti. Bir taraftan bu duruma, bir taraftan da bu konserlerin özel televizyonlarda yayınlanmasına tepkiler sürüyor. “Bu konserleri yayınlayan özel televizyonlar bu içerik için ücret ödedi mi, program boyunca reklamlardan ayrıca kazanacak mı” sorularının ise hala yanıtı yok. Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun ise tüm bu maliyetle ilgili tartışmaları engellemek için konuyla ilgili paylaşımlara soruşturma açılacağını duyurdu. Ancak tepkiler sürüyor…

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı’nın 30 milyon TL’ye mal edildiği iddia edilen konserin maliyeti hakkında paylaşım yapanlar hakkında hukuki işlem başlatılacağını duyurmasına rağmen konserlere tepkiler sürüyor.

Habertük yazarı Sevilay Yılman da bu konserlere tepki gösteren isimlerden. Yılman, konserlerin giderinin halktan IBAN paylaşılarak toplanan paralardan karşılandığını belirterek “Emin olun bunu duyunca cızz etti içim… Bayağı bir cızzzzz…” diye yazdı.

Yılman’ın yazısı şöyle:

“Kötü bir dönemden geçtik… Daha doğrusu geçmeye çalışıyoruz. Sadece ülkemizi değil tüm dünyayı teslim alan koronavirüs denilen bir belanın yol açtığı hastalıkla mücadele ediyoruz. Tabii tüm dünya gibi Türkiye de bu bela yüzünden maddi manevi epeyce sarsıldı. Her ülke gibi Türkiye de kendi gücü ölçüsünde bu sarsıntıları aşmak için mücadele etti ve etmeye de devam ediyor… Biliyorsunuz koronavirüs salgını başladıktan sonra Cumhurbaşkanı Erdoğan bizzat kendisi canlı yayında bir İBAN numarası verdi ve yardıma muhtaç insanlara aktarılmak üzere imkanı olan tüm vatandaşlardan bağış yapmaları çağrısında bulundu. Devletin en başındaki otoritenin bu çağrısı üzerine seferber oldu tüm ülke… Cumhurbaşkanı’nın verdiği İBAN’a 10 TL bağış yapan da oldu… 100 Milyon TL de! Hiç sormadık, sorgulamadık nereye gitti o İBAN’a yatan bağışlar diye. Çünkü illa ki ihtiyacı olana gitmiştir dedik! Ama dün öğrendik ki o İBAN’a yatan bağışlardan aralarında Ajda Pekkan, Demet Akalın, Sibel Can gibi sanatçılarımız da fayda sağlamış. Meğer bu şarkıcıların karantina günlerimizde verdikleri tüm konserler; ”Yeditepe Konserleri” adı altında Cumhurbaşkanlığı tarafından düzenlenen bir organizasyonun parçasıymış! Bu birbirinden değerli şarkıcılarımızın ücretleri vatandaşın bir yandan koronavirüs belasını defederken bir yandan da ihtiyaç sahibi olan konuya komşuya aktarılsın diye oluşturulan İBAN’dan karşılanmış. Emin olun bunu duyunca cızz etti içim… Bayağı bir cızzzzz…”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)