Son Dakika Haberler

Hacı Sabancı: Türkiye ekonomisinden çok umutluyum

Hacı Sabancı: Türkiye ekonomisinden çok umutluyum
Okunma : 5 Yorum

Salgını firsata çevirip bu süreçte zenginliklerine zenginlik katanlar “Türkiye ekonomisinden çok umutlu!”

➡️Vatandaş hem salgınla hem ekonomik krizle mücadele ederken, salgın sırasında “3 milyon 145 liraya” saat alan Hacı Sabancı, “Türkiye ekonomisinden çok umutluyum, ekonomik açıdan güçlü potansiyeli olan bir ülkeyiz” dedi…


➡️İş insanı Hacı Sabancı, Türkiye ekonomisinden çok umutlu olduğunu söyleyerek, “Türkiye bu süreçten sonra ekonomik olarak hızla toparlanmaya gidecektir” yorumunda bulundu. Hacı Sabancı, salgın sürecinde aileyle vakit geçirmenin önemini ve materyalist şeylerin önemsiz olduğunu anladığını söyleyerek “Bir virüs, en sevdiklerini senden alabiliyor. Materyalist şeylerin önemsiz olduğunu anladık. Maddi olarak ne kadar iyi olursan ol hayatın kısıtlanıyor. Aileyle vakit geçirmenin önemini daha iyi anladım.” dedi.


Sabah gazetesinden Tuba Kalçık’a konuşan Sabancı, Türkiye’nin ekonomik gidişatını şu ifadelerle değerlendirdi:

“Olağanüstü bir süreçten geçiyoruz. Pandemi dünya ekonomisini çok olumsuz etkiledi. Ülkemiz de etkilendi bu süreçten. Ama biz ekonomik açıdan güçlü potansiyeli olan bir ülkeyiz. Türkiye bu süreçten sonra ekonomik olarak hızla toparlanmaya gidecektir. Ben Türkiye ekonomisinden çok umutluyum.”

“SAĞLIK ÇALIŞANLARINA MİNNETTARIM”


Türkiye’nin bu süreci nasıl yönettiği sorulan Sabancı’nın yanıtı şöyle oldu:

“Öncelikle sağlık çalışanlarımıza minnettarım. Onlar en ön cephede savaşıyor. Süreci çok iyi yönetiyoruz. Diğer ülkelerin durumuna bakınca bunu daha iyi görüyoruz. Sağlık altyapısıyla, hastanelerimizle, sağlık çalışanlarımızla çok güçlü bir ülkeyiz, diğer ülkelere göre çok iyi durumdayız. Şimdi aşılama süreci başlayacak, umarım salgını bir an önce atlatırız.”

“TOPLU TAŞIMA KULLANIYORUM”


Hacı Sabancı, “Sakıp Sabancı mütevazı kişiliğiyle bilinen biriydi. O nedenle yaptığınız paylaşımlar dikkat çekiyor. Siz kendi yaşamınızı nasıl tanımlıyorsunuz?” sorusuna da cevabı şöyle oldu:

“Bu gerçekten zor bir soru. Kişilik olarak mütevazı biriyim. Şimdi mütevazı yaşıyorum desem yanlış anlaşılabilir, o yüzden iyi şartlarda yaşıyorum demeyi tercih ediyorum. Bunu da bana mensubu olduğum aile sağladı, bunun için hep şükrediyorum. Yalnız şunu da söyleyeyim; toplu taşıma kullanıyorum, en çok vapuru biniyorum. Tabii şimdi pandemiden dolayı biraz ara verdim toplu taşımaya. Çok düzenli bir hayatım var. İyi koşullarda yaşıyorum ama çok da çalışıyorum.”

YORUMLAR (5)