Son Dakika Haberler

Günler sonra: Hadi Özışık ve Süleyman Özışık’ın evine polis baskını!

Günler sonra: Hadi Özışık ve Süleyman Özışık’ın evine polis baskını!
Okunma : Yorum Yap

Günler sonra: Hadi Özışık ve Süleyman Özışık’ın evine polis baskını!

💥İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun gazeteciler Hadi Özışık ve Süleyman Özışık kardeşler hakkında suç duyurusunun ardından başlatılan soruşturmada Özışık kardeşlerin evine ve internet sitesinin ofisine polis baskını yapıldı.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, gazeteciler Hadi Özışık ve Süleyman Özışık hakkında ‘hakaret’, ‘iftira’ ve ‘örgüt içindeki hiyerarşik yapıya dahil olmamakla birlikte örgüte bilerek ve isteyerek yardım’dan suç duyurusunda bulunmuştu.

A Haber’in aktardığına göre, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na yapılan suç duyurusu sonrası başlatılan soruşturma Hadi ve Süleyman Özışık’ın evlerine polis baskın düzenledi. İstanbul Ataşehir İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, Özışık kardeşlerin ikametlerinde arama gerçekleştirdi. Özışık kardeşlere ait iki bilgisayar ve iki cep telefonuna incelenmek üzere el konuldu.

DHA’nın haberine göre ise, Hadi ve Süleyman Özışık’ın sahibi olduğu internet sitesinin ofisinde de arama yapıldı. Aramalar sonucu, dijital materyallere el konuldu. Aramalarda ele konulan dijital malzemelerin Ankara’ya gönderileceği öğrenildi.

Çalışmaların tamamlandığı, iki isim hakkında gözaltı kararı olmadığı belirtildi.

PEKER, GÖRÜŞMELERİNİ YALANLAYAN HADİ ÖZIŞIK İLE YAPTIĞI GÖRÜNTÜLÜ GÖRÜŞMESİNİ İFŞA ETTİ

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, Sedat Peker ile Süleyman Soylu arasında bir gazetecinin aracılık yaptığını iddia etmişti. İddianın merkezinde yer alan Hadi Özışık yaptığı açıklamada, “Soylu ile Peker arasında haber götürdüğüm yalandır. Böyle yapan şerefsizdir, haysiyetsizdir” ifadelerini kullanmıştı. Konu üzerine Twitter hesabından Hadi Özışık ile yaptığı görüşmeyi paylaşan organize suç örgütü lideri Sedat Peker, Hadi Özışık ile olan görüşmesini yayınlayarak “Kıymetli dostlarım, İnternethaber sitesinin sahibi olan Hadi Özışık – Süleyman Özışık kardeşler en yakınları olan Süleyman Soylu’yla benim aramda aracılık yaptıklarını yalanlamışlar, söyleyen şerefsizdir demişler. Ben kimseye hile yapmam, ancak kendimi de rezil duruma düşürmem” ifadelerini kullanmıştı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)