Son Dakika Haberler

‘Aracı’ Hadi Özışık’tan Peker açıklaması: Soylu’dan özür diledi

‘Aracı’ Hadi Özışık’tan Peker açıklaması: Soylu’dan özür diledi
Okunma : Yorum Yap

‘Aracı’ Hadi Özışık’tan Peker açıklaması: Soylu’dan özür diledi

➡️Organize suç örgütü lideri Sedat Peker kendisi ile Süleyman Soylu arasında aracılık yapan Hadi Özışık ile yaptığı görüşmenin videosunu Twitter hesabından paylaştı. Bunun üzerine Süleyman Soylu bir açıklama yaparak Hadi ve Süleyman Özışık kardeşlerden şikayetçi olacağını belirtti. Gece saatlerinde Twitter’dan açıklama yayımlayan Hadi Özışık ise ‘zorunlu açıklama’ diyerek attığı tweeti silip ardından Soylu’dan ve kamuoyundan özür dilediği yeni bir tweet paylaştı. Özışık, Sedat Peker ile görüşmesine ilişkin “kendisiyle bir kaç görüşme yaparak, sakinleştirmeyi ve Türkiye’nin gündemini meşgul eden bu tatsız durumu nihayete erdirmesini sağlamaya çalıştım” ifadelerini kullandı.

Hadi Özışık, Cüneyt Özdemir’in YouTube kanalında “Eğer ben Süleyman Soylu’dan, ‘Sedat Peker bu videoları durdursun’ gibi bir mesaj götürmüşsem, buradan senin kanalından söylüyorum; namussuzum, şerefsizim, haysiyetsizim, alçağım” demişti.

Özışık başta ‘zorunlu açıklama’ olarak nitelendirdiği açıklamayı 10 dakika içerisinde kaldırıp “Sayın Süleyman Soylu’nun benim üzerimden yıpratılmasından ötürü üzgünüm. Süleyman Soylu ve kamuoyundan özür diliyorum” şeklinde değiştirerek yeniden paylaştı.

Özışık aynı zamanda tweeti yorumlara da kapattı.

Özışık açıklamasında şunları söyledi:

“Sn. Süleyman Soylu ile yıllardır süregelen bir hukukum var. Sedat Peker’i de tanırım. Yayınladığı videoların maksadını aşmaya başladığını düşündüğümden dolayı kendisiyle bir kaç görüşme yaparak, sakinleştirmeyi ve Türkiye’nin gündemini meşgul eden bu tatsız durumu nihayete erdirmesini sağlamaya çalıştım. Bu görüşmelerden Sayın Soylu’nun haberi ve bilgisi kesinlikle yoktu – olamazdı da. Peker ısrarla tavrını sürdürünce de “haklısın” diyerek konuyu kapatmak durumunda kaldım. İyi niyetle aldığım inisiyatifin olumsuz sonuçlarının sorumluluğu da şahsıma aittir. Sayın Soylu’nun da ifade ettiği gibi kendisiyle bu konuda ne şahsımın ne kardeşimin hiç bir irtibatı olmamıştır.”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)