Son Dakika Haberler

Böyle pişkinlik görülmedi: Hadi Özışık’tan Veyis Ateş’e “İddialara yanıt vermiyorsan mesleği bırak” çağrısı

Böyle pişkinlik görülmedi: Hadi Özışık’tan Veyis Ateş’e “İddialara yanıt vermiyorsan mesleği bırak” çağrısı
Okunma : Yorum Yap

Böyle pişkinlik görülmedi: Hadi Özışık’tan Veyis Ateş’e “İddialara yanıt vermiyorsan mesleği bırak” çağrısı…

Sedat Peker’in yayınladığı görüşme kayıtları ile kardeşi Süleyman Özışık ile birlikte Peker ile Soylu arasında aracılık yaptığı ortaya çıkan Hadi Özışık, kendisi hakkında daha sonra ortaya atılan pek çok iddiayı da unutup Süleyman Soylu ile ilişkileri deşifre olan Veyis Ateş’in derdine düştü. Özışık, Ateş’e “İddialara yanıt ver” çağrısında bulundu.

Özışık, suç örgütü lideri Sedat Peker ile kara para aklama suçundan hakkında tutuklama kararı bulunan ve yurt dışına kaçan SBK Holding’in sahibi Sezgin Baran Korkmaz’ın Habertürk TV sunucusu Veyis Ateş’e yönelik iddialarını değerlendirdi. “Perde Arkası” isimli bir programda konuşan Hadi Özışık, Veyis Ateş’in “Değer verdiği bir arkadaşı” olduğunun altını çizerek Veyis Ateş’in sessiz kaldığına dikkat çekti. Özışık, Veyis Ateş’in Habertürk yönetimin isteğine rağmen konuşmadığını hatırlattı. Özışık, Ateş’i defalarca aradığını da açıkladı. “Eğer konuşacak bir şeyim yok diyorsa da” geriye tek bir seçenek kaldığını kaydeden Özışık, Veyis Ateş’in meslektaşlarından özür dileyerek mesleği bırakması gerektiğini ifade etti.

KENDİLERİNİ UNUTTULAR

Hadi Özışık’ın Peker ile yaptığı telefon görüşmesi kaydının yayınlanmasının ardından program yaptığı kanallar ile ilişiği kesilmiş, Gazeteciler Cemiyeti tarafından üyelikten ihraç edilmişti. Öte yandan Hadi Özışık kardeşleri Süleyman ve Baki Özışık ile birlikte CHP’li Ataşehir, Maltepe ve Bakırköy belediyeleri tarafından kendisine düzenli ödeme yapıldığı, kendilerine lüks makam araçları verilerek yakıtına kadar belediye bütçesinden karşılandığı, yine CHP’li Ataşehir Belediyesi tarafından kardeşi Baki Özışık’a otopark işletmesi verildiğini ortaya çıkmıştı.

Özışık kardeşlerin CHP’li belediyelerden para aldığını ortaya çıkaran ve bu nedenle KRT’den kovulan gazeteci Çağdaş Ulus’un iddiaları sonrası Özışık kardeşler adeta “Ölüm sessizliğine” gömülmüştü. Çağdaş Ulus, Özışık kardeşlerin bu belediyelerden aldığı paraların “Reklam” adı altında yasal kılıfa uydurulduğunu ancak aslında hakkında yolsuzluk iddiaları olan bu ve benzeri belediyelere İçişleri Bakanlığı tarafından operasyon yapılarak kayyum atanmaması için Özışık kardeşlerin “Arabuluculukları” karşılığında bu paraların ödendiğini ifade etmişti.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)