Son Dakika Haberler

“Hakan Fidan telefonuna çıkmadı, hedef Binali Yıldırım’ın öldürülmesiydi. Yıldırım bunun arkasında ne var biliyor!”

“Hakan Fidan telefonuna çıkmadı, hedef Binali Yıldırım’ın öldürülmesiydi. Yıldırım bunun arkasında ne var biliyor!”
Okunma : Yorum Yap

“Hakan Fidan telefonuna çıkmadı, hedef Binali Yıldırım’ın öldürülmesiydi. Yıldırım bunun arkasında ne var biliyor!”

Ahmet Şık, “Hakan Fidan telefonuna çıkmadı, hedef Binali Yıldırım’ın öldürülmesiydi. Yıldırım bunun arkasında ne var biliyor!” diyerek Binali Yıldırım’ı gerçekleri anlatmaya davet etti.

Ahmet Şık, 15 Temmuz gecesi yaşananlara dair Binali Yıldırım’ın ifadelerine dayanarak dikkat çeken bir iddiada bulundu. Şık, “Hakan Fidan telefonuna çıkmadı, hedef Binali Yıldırım’ın öldürülmesiydi. Yıldırım bunun arkasında ne var biliyor, öfkesi o yüzden!” diyerek Binali Yıldırım’ı gerçekleri anlatmaya davet etti.

Ahmet Şık, 15 Temmuz’u Allah’ın lütfu haline getirmek için planlamalar yapıldığını belirterek, “o planlamalardan birisinin Binali Yıldırım’ın da öldürülmesi” iddiasında bulundu. Şık, “Binali Yıldırım’ı bu kadar öfkelendiren şey, arkasındaki başka bir şey demek ki. Çünkü o büyük bir kayıp olarak lanse edilecekti.” dedi.

Türkiye İşçi Partisi (TİP) İstanbul Milletvekili Ahmet Şık, 15 Temmuz’u ‘Allah’ın Lütfu’ haline getirmek için bir takım planlamaların yapıldığına işaret ederek, “O planlamalardan birisi Binali Yıldırım’ın da öldürülmesiydi. Binali Yıldırım’ı bu kadar öfkelendiren şey, arkasındaki ‘o başka bir şey’ demek ki” dedi. Şık, yorumlarını Yıldırım’ın ifadelerine dayandırdı.

“CİDDİ BİR ZAFİYET Mİ İŞBİRLİĞİ Mİ?”

Medyascope TV’de Ruşen Çakır ile 15 Temmuz’un konuşulduğu programda, konuk Ahmet Şık, iddialı açıklamalarda bulundu. 15 Temmuz ile ilgili Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ve MİT Müsteşarı Hakan Fidan’ın yargılanması gerektiğini ifade eden Şık, “MİT Müsteşarının kaçırılacağı planın darbe kalkışması olduğunu anlamayacak bir kişi şu anın Milli Savunma Bakanı, dönemin Genelkurmay Başkanı. Fiili olarak hala Genelkurmay Başkanlığı yapıyor. Dönemin MİT müsteşarı hala MİT Müsteşarı. Her şeyden önce bu ikisinin yargılanması gerekir. MİT Müsteşarı’nın kaçırılacağı planın bir darbe olduğunu anlamıyor iseniz burada ciddi bir zafiyetten mi işbirliğinden söz ederiz.” diye konuştu.

‘BİNALİ YILDIRIM FAİLLERİ BİLİYOR’

Şık, 15 Temmuz’un birinci yıldönümüde Binali Yıldırım’ın çok önemli bir şey anlattığına işaret ederek bunu şu sözlerle hatırlattı:

“‘Hakanı arıyor arıyorum yok. Neyse saat 22:00-22:30 gibi ulaşabildim’ diyor. ‘Hakan napıyor sunuz’ dedim’ diyor. ‘İyi her şey normal’ dedi diyor. Abi o saatte MİT’e helikopter ile saldırı düzenlenmiş. Köprüler tutulmuş, insanlar öldürülmeye başlanmış. Uçaklar alçak uçuş yapıyor, ses hızını aşıyorlar vs. Kıyamet kopmuş, bütün Türkiye darbe olduğunu tartışıyor. Hakan Fiden kendini arayan dönemin Başbakanına ‘iyi çalışıyoruz, bir şey yok ‘ diyor. Binali bey daha sonra şunu söyledi: ‘O’nun arkasındaki başka bir şey’. Binali Yıldırım’a çağrı yapıyorum, başka bir şey ne anlatmak zorunda.  250 insanın kanının hesabını sormamız gereken gerçek faailer var ortada, Binali Yıldırım biliyor.”

HER ŞEY 15 TEMMUZ’U ALLAH’IN LÜTFU HALİNE GETİRMEK İÇİN

15 Temmuz’un tiyatro olduğuna inanmadığını vurgulayan Şık,  “Ama süreç içerisinde onu ‘Allah’ın lütfu’ haline getirmek için bir takım planlamalar yapıldığını düşünüyorum.  O planlamalardan birisi Binali Yıldırım’ın da öldürülmesiydi. Binali Yıldırım’ı bu kadar öfkelendiren şey, arkasındaki başka bir şey demek ki. Darbeden birkaç gün sonra çıktığı ortak yayında Hakan Fidan’dan bahsederken beden dili, öfkesi ‘o başka bir şeyle’ ilgiliydi. Binali Yıldırım’ın hedef seçilenlerden birisi olduğunu düşünüyorum. Çünkü o büyük bir kayıp olarak lanse edilecekti. Binali Yıldırım’ın her ne olursa olsun ‘o başka bir şey’i açıklamak zorunda.”

Söz konusu bölüm 39. dakikadan itibaren izlenebilir:

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)