Son Dakika Haberler

Hakan Şükür: Erdoğan’ın uçağıyla FETÖ etkinliklerine gittik

Hakan Şükür: Erdoğan’ın uçağıyla FETÖ etkinliklerine gittik
Okunma : Yorum Yap

FETÖ firarisi Hakan Şükür konuştu!

Eski Futbolcu ve eski AKP Milletvekili Hakan Şükür: Erdoğan’ın uçağıyla FETÖ etkinliklerine gittik

FETÖ firarisi olarak ABD’ye yerleşen eski futbolcu ve eski AKP Milletvekili Hakan Şükür, Türkiye ile ilgili sorulara yanıt verdi. Şükür, FETÖ’nün düzenlediği organizasyonlara iktidar üyeleriyle katıldığını, hatta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın uçağıyla bile etkinliklere götürüldüğünü söyledi.

Euronews’e konuşan Şükür, aktif futbolu bıraktıktan sonra, antrenörlük lisansını aldığını ve kesinlikle siyaseti düşünmediğini söyledi. Şükür “Dönemin başbakanı ülkenin bana ihtiyacı olduğunu söyleyerek ısrar etti, baskı yaptı” sözleriyle, Meclis’e neden ve nasıl girdiğini anlattı.

Futbol projelerini ülke çapında gerçekleştirme imkanının vaat edildiğini anlatan Şükür, seçildikten sonra bunun mümkün olmayacağını anladığını söyleyerek “Aslında siyasetin imajımızı, şöhretimizi kullandığını fark ettim” dedi. Şükür, şike kumpası davası sürecinde yargıya müdahale etmesinin istendiğini iddia etti.

Darbe suçlamalarına da değinen Şükür “hakkımda böyle bir iddianame yok. Sadece kara propaganda var. İnsanlar suçsuzluğunu değil, iddia sahibi suçunuzu ispat etmek zorunda” derken “Suçlular kimse ceza alsın. Bunu en çok ben isterim. Hangi hareketten, hangi cemaatten kim varsa ceza alsın.” yorumunda bulundu.

FETÖ’nün bir dönem Türkiye’de özellikle iktidar tarafından el üstünde tutulduğunu belirten Şükür, röportajda, FETÖ’nün düzenlediği organizasyonlara da iktidar üyeleriyle katıldığını, hatta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın uçağıyla etkinliklere götürüldüğünü aktardı.

“O dönem her şöhret gibi ben de bu programlara davet edildim ve katıldım” diyen Şükür, hakkındaki suçlamaları reddetti.

Uber şoförü olduğuna dair haberlere de değinen Şükür, bir dönem Uber işi yapan bir arkadaşına İngilizce öğrenmek için eşlik ettiğini ancak tam olarak şoförlük yapmadığını belirtirken içinde bulunduğu durumu ise “Uber dışında başka birçok iş yaptım” sözleriyle açıkladı.

Osman Kavala ve Selahattin Demirtaş’ın tutukluluklarına vurgu yapan Şükür, Türkiye’de hukukun işlemediği görüşünde. Rahip Brunson’ın ABD Başkanı Donald Trump’ın talebiyle serbest bırakıldığını söyleyen Şükür, imkanı olsa bile benzer bir durumdan yararlanmak istemeyeceğini belirtti.

Şükür, mal varlığını bir gün geri alacağına dair inancını “Ben alın terimle kazandım. Allah onları zayi etmez” sözleriyle ifade etti.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)