Son Dakika Haberler

Halkbank’a ‘malum’ olmuş: 24 saatte TL reklamı hazırladılar!

Halkbank’a ‘malum’ olmuş: 24 saatte TL reklamı hazırladılar!
Okunma : Yorum Yap

Halkbank’a ‘malum’ olmuş: 24 saatte TL reklamı hazırladılar!

Erdoğan’ın ‘Kur Korumalı TL Vadeli Mevduat’ açıklamasından kısa süre sonra Halkbank, TL reklamı yayınladı. Bu gelişme, bankanın Erdoğan’ın açıklamasından önceden haberdar olduğunu düşündürürken akıllara “Başka kimlerin haberi vardı?” sorusunu getirdi. Erdoğan’ın açıklamaları ile gerilen piyasada dolar kuru 18 TL’ye kadar yükselmiş ve ardından yapılan ‘Kur Korumalı TL Vadeli Mevduat’ açıklaması ile ani bir düşüşle 12 TL’yi görmüştü.

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘Kur Korumalı TL Vadeli Mevduat’ açıklamasından kısa süre sonra Halkbank’tan dikkat çeken bir reklam filmi geldi.

Erdoğan, Pazartesi günü Kabine Toplantısı’nın ardından “Kur Korumalı TL Vadeli Mevduat” sistemini açıklamıştı. Salı günü ise Hazine ve Maliye Bakanlığı, dövize endeksli Türk Lirası mevduatları ile ilgili yeni düzenlemenin ayrıntılarını paylaştı. Kararın üzerinden 24 saat geçmeden Halkbank bir reklam filmi yayınladı.

“Birilerinin çok büyük bir vurgun yaptığı iddiaları güçlenmektedir”

CHP Mersin Milletvekili Alpay Antmen, Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati tarafından yanıtlanması istemiyle Meclis Başkanlığına verdiği soru önergesinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın dövize endeksli Türk Lirası Mevduatı Sistemine geçildiğini açıkladığı günün ertesinde Halkbank’ın reklam filminin paylaşıldığını belirterek “Bu reklam filminin çok önceden çekildiği ortada olduğuna göre döviz kurları zirvedeyken birilerinin çok büyük bir vurgun yaptığı iddiaları güçlenmektedir” ifadelerini kullandı.

Reklam filminde şu ifadeler yer alıyor:

“Halkımızın Bankamızda değerlendirdiği Türk Lirasının her kuruşunu üreten Türkiye için kocaman bir desteğe dönüştürmek en temel görevimiz: Ne mutlu bize! Bağımsızlığımızın ve egemenliğimizin sembolü Türk Lirası ile halkımız kazanıyor, ülkemiz büyüyor!”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)