Son Dakika Haberler

Hasan Ünal: Ankara’nın sesi olmak için adayım

Hasan Ünal: Ankara’nın sesi olmak için adayım
Okunma : Yorum Yap

Hasan Ünal: Ankara’ya Ankaralı aday!

Ankara’dan CHP Milletvekili aday adaylığı için başvuruda bulunan Hasan Ünal’a ‘Hasan Ünal kimdir?’ diye sorduk.

Evli ve iki çocuk babası olan, iyi bir eğitim almış ve iyi derecede Almanca konuşan, aynı zamanda sosyal yönü çok güçlü bir aday olan Hasan Ünal, sorularımızı içtenlikle yanıt verdi.

CHP‘den milletvekilliği aday adaylığına başvuran Ünal’ı cesaretinden dolayı kutlayarak başladığımız sohbette TV ekranlarından, dizilerden tanıdığımız Ünal’ın nasıl bir eğitim aldığını, öne çıkan yönlerini sorduk.

Hasan Ünal: “Hayata dair toksinlerimi attığım diğer alan…”

“Öncelikle bu fırsatı verdiğiniz için çok teşekkür ederim.
1972 Almanya doğumluyum. İlk öğrenimime Almanya’da devam ettim. Sonrasında Ankara’da ortaokul-lise yıllarımı geçirdim. Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi mezunuyum.

1997 yılında ilaç sektöründe tanıtım uzmanı olarak iş hayatına başladım. Toplam 21 yıllık sektör deneyimimin son 6 yılında Bölgeler Müdürü olarak çalıştım. Son olarak 1,5 yıl çokuluslu bir ilaç firmasının İç Anadolu, Doğu Anadolu, Güneydoğu Anadolu, Akdeniz ve Karadeniz bölgelerinden sorumlu Onkoloji Bölge Müdürü olarak görev yaptım.

Sektörde çalışmış olduğum süre içinde mesleki ve kişisel eğitimimle alakalı çok sayıda sertifikasyon süreçlerini tamamladım.
İş hayatı haricinde tiyatro ve dizi oyunculuğu hobi amaçlı uğraşı alanlarımdır.

 

Son olarak, Behzat Ç. adlı dizide Reşat Bey karakterini oynadım.

 

Hayata dair toksinlerimi attığım diğer alan ise müziktir. 25 yıldır Türk Halk Müziği ile yakından ilgilenmekteyim ve bağlama çalmaktayım.

 

Dizi ile alakalı bir noktayı vurgulamakta yarar görüyorum. O dönemde hükümet üyeleri, Behzat Ç. adlı dizinin Türk aile yapısına uygun olmadığıyla alakalı bir dizi açıklamalar yaptılar. Ancak dizi izleyicileri çok iyi hatırlayacaklardır. Dizide Fetö PDY’nin emniyetteki yapılanmasına dair ciddi mesajlar yer almaktaydı. Dizide, “Kadın cinayetleri”nin son 9 yıl içinde %700 artış gösterdiği de ayrıca vurgulanmaktaydı.

Bu dönemde, dizinin kaldırılmasını protesto amaçlı, Çankaya Belediyesi ile görüşerek ve sosyal medyadan duyurusunu yaparak, sokakta dev ekranda, 4 hafta boyunca 3000 kişinin katıldığı gösterimin projelendirilmesini sağladım.”

Parti içi çalışmalarınızı ve niçin Milletvekili olmak istediğini sorduğumuz Ünal şunları söyleyerek devam etti:

“Kesintili olarak yaklaşık 7 yıldır parti üyesiyim, kesintisiz 4 yıldır aktif üye ve mahalle delegesiyim. Aileden CHP’li olduğumuzu ayrıca belirtmek isterim.

Kalifikasyonumlarımdan ve şu ana kadar aldığım eğitimlerden dolayı partimize her alanda katkı saglayacagım için, partimizin daha dinamik ve genç kadrolara ihtiyacı olduğu için, önümüzdeki seçimlerin genel değil, rejim seçimi olduğu için,
Ankaralı ve Ankara’yı çok iyi tanıyan biri olduğum için, sesimin, Ankaralının sesi olacağı için,
CHP Ankara 3.Bölge Milletvekilliği Aday Adaylığı başvurusunda bulundum.”

Derya Havin GÜNGÖR

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)