Son Dakika Haberler

Hayatın değerini anlamak için “canlı cenaze terapisi”

Okunma : Yorum Yap

Hayatın değerini anlamak için “canlı cenaze terapisi”…

Pek çok yönden gelişmiş bir ülke olan Güney Kore’de haftalık çalışma saatlerinin fazla olması sebebiyle çalışma ve yaşam şartları oldukça stresli. Güney Kore’de insanlar, üzerindeki baskılardan bir an olsun uzaklaşmak için belirli bir ücret karşılığında kendilerini hapishaneye kapattırıyorlar. Bazı insanlar ise dünyevi işlerden soyutlanıp yaşamın değerini anlamak için “Canlı cenaze terapi seansları”nı tercih ediyor.

Dünyanın en büyük 11’nci ekonomisi olan Güney Kore 40 ülkenin yer aldığı OECD Daha İyi Yaşam Endeksi’nde 33’üncü sırada.

Ülkede çalışma saatleri çok fazla, bu nedenle Güney Kore’de yaşayan insanların üzerinde büyük bir baskı var.

Dünya Sağlık Örgütü’ne göre Güney Kore’de intihar oranı dünya ortalamasının iki katı. Örgütün 2016’da yayımladığı rapora göre intihar oranı 100 bin kişi de 20,2. Dünya ortalaması ise 10,53.

“Hayatın değerini anlamak” için

Yaşadığı stres ve baskıdan kaçmak isteyenler ise kendine uygun yöntemler buluyor. Bunlardan biri de; canlı cenaze terapi seansı.

7 yıl önce bir cenaze levazımat şirketinin başlattığı seanslara şimdiye kadar 25 binden fazla kişi katıldı.

Her yaş grubundan insanların katılım gösterdiği seanslarda, kefen giyilerek 10 dakika süreyle bir tabutun içine giriliyor. Ayrıca seanslara katılanlar, tabutlarının yanına vasiyetlerini ve cenaze törenlerinde taşınacak fotoğraflarını da koyuyor.

Senasların amacı ise “hayatın değerini anlamak”.

kaynak

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

%d blogcu bunu beğendi: