Son Dakika Haberler

Hazal Kaya’dan Selin Ciğerci’ye destek

Hazal Kaya’dan Selin Ciğerci’ye destek
Okunma : Yorum Yap

Hazal Kaya’dan Selin Ciğerci’ye ‘çocuk’ desteği: Trans hakları insan haklarıdır


Eski manken Deniz Akkaya’nın cinsiyet değiştiren Selin Ciğerci’nin taşıyıcı anne tutmasıyla ilgili gösterdiği tepki sosyal medyada gündem oldu. Transfobik olmakla suçlanan Deniz Akkaya’ya tepki yağarken Selin Ciğerci’yle ilgili çok sayıda destek mesajı paylaşıldı. Ciğerci’ye bir destek de güzel oyuncu Hazal Kaya’dan geldi. Kaya, Instagram’dan yaptığı paylaşımı “Trans hakları insan haklarıdır” hashtag’i ile paylaştı.


Eski manken Deniz Akkaya sunuculuğunu yaptığı programda çocuk sahibi olmak isteyen Selin Ciğerci’nin Bodrum’daki evinde eltisi diye tanıttığı bir kadına taşıyıcı annelik yaptırdığını ileri sürdü. Bunun üzerine canlı yayına bağlanan Ciğerci, “Senin çocuğun olmaz” diyen Akkaya’nın transfobik açıklamalarına, “Sana ne” diyerek tepki gösterdi.

Hazal Kaya, Deniz Akkaya’nın ‘anne olamazsın’ dediği Selin Ciğerci’ye destek vererek “Sizin gibi aşka sahip çıkan, tek derdi bir bebeği bütün varlığıyla sevmek olan insanlar, anne baba olmak için hiçbir norma sığmak zorunda değiller. Trans hakları insan haklarıdır” dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)