Son Dakika Haberler
sesso video gratis porno gratis

SONDAKİKA| HDP heyeti, Selahattin Demirtaş’a adaylık teklifi götürdü

SONDAKİKA| HDP heyeti, Selahattin Demirtaş’a adaylık teklifi götürdü
Okunma : Yorum Yap

HDP heyeti, Selahattin Demirtaş’a adaylık teklifi götürdü

◼Cumhurbaşkanlığı adaylığı konusunda, hukuki durumunun uygun olmadığını belirten Demirtaş, Emek Özgürlük İttifakı’nın adayı olarak ortaya çıkacak ismin arkasında duracağını da söyledi.

HDP’den yapılan açıklamaya göre Edirne Cezaevi’ne giden bir parti heyeti ile görüşen Selahattin Demirtaş, “hukuki durumunun adaylık için uygun olmadığını” belirtti ve “HDP’nin bu konuda yapacağı çalışmaların destekçisi olacağını” vurguladı.

Halkların Demokratik Partisi (HDP) heyetinin, dün Edirne Cezaevi’ne giderek HDP’nin eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş ile bir görüşme gerçekleştirdiği öğrenildi.

HDP Basın Bürosu tarafından görüşmeye dair yapılan açıklamada, “Yapılan görüşmede Demirtaş heyete teşekkür ederek, kendisinin hukuki durumunun adaylık için uygun olmadığını belirtti ve partinin bu konuda yapacağı çalışmaların destekçisi olacağını vurguladı” ifadeleri yer aldı.

Açıklamanın devamında şunlar kaydedildi:

“Emek Özgürlük İttifakı’nın adayı olarak ortaya çıkacak ismin arkasında duracağını ifade eden Demirtaş, partiyle birlikte seçim kampanyasını ve çalışmalarını en verimli şekilde sürdürme kararlılığında olduğunu bir kez daha dile getirdi. Parti yönetimimiz de kendisine bu yaklaşımından dolayı teşekkür etti ve ortak çalışmanın kazandıracağı konusundaki fikir birliğini pekiştirdi.”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)