Son Dakika Haberler

HDP’den Albayrak’a ‘tek soruluk’ önerge: “İstifa etmeyi düşünüyor musunuz?”

HDP’den Albayrak’a ‘tek soruluk’ önerge: “İstifa etmeyi düşünüyor musunuz?”
Okunma : Yorum Yap

Paylan’dan Albayrak’a: “İki yılda ekonomiyi batırdınız. İstifa etmeyi düşünüyor musunuz?”


HDP Ekonomiden Sorumlu Eş Genel Başkan Yardımcısı Garo Paylan, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’a tek soruluk bir önerge sundu. Paylan, “İstifa etmeyi düşünüyor musunuz?”  diye sordu.    


Halkların Demokratik Partisi (HDP) Ekonomiden Sorumlu Eş Genel Başkan Yardımcısı ve Diyarbakır Milletvekili Garo Paylan,  ekonomide yaşanan gelişmelere ilişkin Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’a tek soruluk önerge verdi. Önerge gerekçesinde, Albayrak’ın Hazine ve Maliye Bakanlığı’na atandığı 10 Temmuz 2018 tarihinden sonra Türkiye ekonomisinin ciddi bir çöküşe doğru sürüklendiği belirtildi.  

Önergede, şunlar kaydedildi: “Temmuz 2018’de; Dolar 4,54 TL, Euro 5,34 TL, çeyrek altın 304 TL idi. Bu hafta, Dolar 7,30 TL’yi, Euro, 8,70 TL’yi, çeyrek altın 800 TL’yi aştı. Paramız pul oldu. Göreve geldiğinizde; maaşıyla beş çeyrek altın alabilen asgari ücretli, bugün üç çeyrek altın alamaz oldu. Görevde bulunduğunuz dönemde; vatandaşlarımız yoksullaştı, işsizlik arttı, hayat pahalılığı yakıcı hale geldi. Görevde bulunduğunuz dönemde; Merkez Bankası’nın ve kamu bankalarının rezervlerini tükettiniz. Kamu kaynaklarıyla yandaşlarınızı ihya ettiniz.”  

Paylan, Albayrak’a “İki yılda ekonomiyi batırdınız. İstifa etmeyi düşünüyor musunuz?” diye sordu.

MA

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)