Son Dakika Haberler

HDP’den yanıt: Selvi’nin iddiaları gerçek dışıdır, uydurmadır!

HDP’den yanıt: Selvi’nin iddiaları gerçek dışıdır, uydurmadır!
Okunma : Yorum Yap

HDP: Abdulkadir Selvi’nin iddiaları gerçek dışıdır, uydurmadır!

Organize suç örgütü lideri Sedat Peker’in “düşkün” dediği AKP’li yazar Abdulkadir Selvi, muhalefeti bölme çalışmalarına devam ediyor. Selvi, dün AKP yandaşı anket şirketinin sonuçlarını yayınlayarak AKP’nin güç kaybetmediğini de göstermeye çalışmıştı. Selvi’nin Demirtaş ile ilgili yazısına ise HDP’den yalanlama geldi.

Abdülkadir Selvi’nin, Selahattin Demirtaş tarafından söylenmiş gibi aktarılan bir takım ifadeleri içeren köşe yazısına ilişkin HDP Basın Bürosundan yalanlama geldi.

Hürriyet gazetesinin 14 Mayıs 2021 tarihli sayısında yayınlanan Abdülkadir Selvi imzalı köşe yazısında, HDP’nin önceki dönem Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın beyan ettiği iddia edilen ifadeler kullanıldı. HDP, Demirtaş’a ait olduğu iddia edilen “Ortak cumhurbaşkanı adayı ve üç cumhurbaşkanı yardımcısı olacak. Bize bir cumhurbaşkanı yardımcılığı ve üç bakanlık verilecek. İçişleri, Milli Savunma ve Milli Eğitim’i bize vermezler. Dışişlerini de vermezler ama AB ile ilgili bir bakanlık ya da Kültür Bakanlığı gibi bir bakanlık olabilir” ifadesini yalanladı.

Açıklamada şunlar ifade edildi:

“Abdülkadir Selvi’nin önceki dönem Eş Genel Başkanımız Selahattin Demirtaş tarafından söylenmiş gibi aktarılan bir takım ifadeleri içeren köşe yazısına ilişkin Basın Büromuzun tekzibi: Hürriyet gazetesinin 14 Mayıs 2021 tarihli sayısında yayınlanan Abdülkadir Selvi imzalı köşe yazısında, önceki dönem Eş Genel Başkanımız Selahattin Demirtaş’ın beyan ettiği iddia edilen ve tırnak işaretiyle onun ağzından aktarılan, “Ortak cumhurbaşkanı adayı ve üç cumhurbaşkanı yardımcısı olacak. Bize bir cumhurbaşkanı yardımcılığı ve üç bakanlık verilecek. İçişleri, Milli Savunma ve Milli Eğitim’i bize vermezler. Dışişlerini de vermezler ama AB ile ilgili bir bakanlık ya da Kültür Bakanlığı gibi bir bakanlık olabilir” şeklindeki sözler tümüyle gerçek dışıdır, hayal ürünüdür, uydurmadır. 

Demirtaş’ın hiçbir basın kurumuna, söz konusu yazıda belirtilen sözleri içeren herhangi bir demeci yoktur.

Hürriyet gazetesinin ve gazetenin köşe yazarı Abdülkadir Selvi’nin bu yalanı düzeltmelerini, partimizden ve Sayın Demirtaş’tan özür dilemelerini bekliyoruz. Konuyla ilgili, Demirtaş’ın da görüşüne başvurma gereksinimi duyulduğundan, yazının yayımlandığı günden sonra yapılan ilk avukat görüşü beklenmiş dolayısıyla bu tekzip açıklaması gecikmiştir. HDP Basın Büro 17 Mayıs 2021″

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)