Son Dakika Haberler

HDP’li Ömer Faruk Gergerlioğlu Meclis’te zorla gözaltına alındı

HDP’li Ömer Faruk Gergerlioğlu Meclis’te zorla gözaltına alındı
Okunma : Yorum Yap

HDP’li Ömer Faruk Gergerlioğlu Meclis’te zorla gözaltına alındı …


Vekilliği düşürüldükten sonra Meclis’te “Adalet Nöbeti” tutan HDP Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu zorla gözaltına alındı. Gergerlioğlu, gözaltına alınırken “Biz bu görüntüleri 90’larda da gördük” dedi.

Meclis’te “Adalet Nöbeti”ni sürdüren HDP Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu, sabah saatlerinde uyuduğu odadan lavaboya gittiği sırada Meclis’e gelen polisler tarafından gözaltına alındı. Üzerinde eşofmanları olan Gergerlioğlu, lavabodan zorla çıkarılarak götürüldü.

GİYİNMESİNE VE NAMAZ KILMASINA İZİN VERİLMEDİ


Kıyafetlerini giymesine izin verilmeyerek lavabodan zorla çıkarılarak gözaltına alınan Gergerlioğlu’nun namaz kılmasına da engel oldular. Koridorda zorla götürülürken merdivenlerde düşme tehlikesi geçiren Gergerlioğlu’nun o sırada ayağındaki terlik çıktı.

GERGERLİOĞLU: 90’LARDA DA GÖRDÜK


Gergerlioğlu, gözaltına alındığı sırada şu ifadeleri kullandı: “Biz bu görüntüleri 90’larda da gördük. 94’ten bugüne maalesef bu ülkede bir şey değişmedi. Lavaboya giderken gözaltına alınıyorum.”

YÜZLERCE POLİS


Yüzlerce polisin geldiği Meclis’ten zorla çıkarılarak gözaltına alınan Gergerlioğlu’nun gözaltına alınmasının nedeninin Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından başlatılan yeni bir soruşturma kapsamında olduğu belirtildi.

MECLİS’TE OLMASI SUÇ!


Gergerlioğlu’nun milletvekilliğinin düştüğü 17 Mart tarihinden itibaren Meclis’te “Adalet Nöbeti” tutması soruşturmaya gerekçe yapıldı. Soruşturmada, “Gergerlioğlu’nun Meclis’i terk etmemesi, hala milletvekili gibi davranması, sosyal medya üzerinden basın açıklamaları yapması, canlı yayınlar yapması, kamu binasında hakkı olmadan durması” suç unsurları olarak gösterildi.

MA

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)