Son Dakika Haberler

Hidayet Türkoğlu, Cumhurbaşkanı Danışmanlığından kovuldu

Hidayet Türkoğlu, Cumhurbaşkanı Danışmanlığından kovuldu
Okunma : Yorum Yap

Saray’ın ‘150 milyon avroluk’ isteğine hayır diyen Hidayet Türkoğlu, Cumhurbaşkanı Danışmanlığından kovuldu …

➡️TBF Başkanı ve Cumhurbaşkanı Spor Danışmanı Hidayet Türkoğlu’nun görevlerinden alındığı ve bunun üzerine ABD’ye yerleşme kararı aldığı öne sürüldü.

Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı ve Cumhurbaşkanı Spor Danışmanı Hidayet Türkoğlu’nun görevlerinden el çektirildiği öne sürüldü. İddiaya göre Saray çevresi tarafından Türkoğlu’nun yurtdışında bulunan 150 milyon avrosunu Türkiye’ye getirmesi talep edildi. Talebi yerine getirmeyi reddeden Türkoğlu görevlerinden alındı.

ABD’YE DÖNME KARARI

Cumhuriyet’te yer alan ve AKP’ye yakın kaynaklara dayandırılan haberde, Erdoğan’a yakın bazı isimler, ABD vatandaşı olan Hidayet Türkoğlu’ndan yurtdışındaki banka hesabında bulunan 150 milyon avroyu Türkiye’ye getirmesini istedi. Türkoğlu, parayı Türkiye’ye getirmeyeceğini söyledi. Bunun üzerine Hidayet Türkoğlu’na Saray’daki odasını boşaltması talimatı verilirken TBF Başkanlığı’ndan da istifa etmesi istendi. Yaşanan gelişmelerin ardından Hidayet Türkoğlu’nun eşi ve çocuklarını ABD’ye gönderdiği, kendisinin de yurtdışına çıkmak için hazırlık yaptığı belirtildi. Türkoğlu’nun birkaç gün içinde istifasını vereceği ve yerine ise Harun Erdenay’ın getirileceği kaydedildi.

Türkoğlu iddiaları yalanladı

TBF Başkanı Hidayet Türkoğlu, “Görevlerimi sürdürmeye devam ediyorum” dedi.

Türkoğlu, hakkında çıkan haberlerle ilgili sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda şunları kaydetti:

“Büyük gururla sürdürdüğüm Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanlığı ve Türk basketboluna hizmet etmek üzere seçilerek icra ettiğim Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanlığı görevlerimi tüm bilgim, birikimim ve vizyonumla sürdürmeye devam ediyorum. Yeni dönemde yapılacak seçimlere hazırlanan isimlerin, kalitesiz derme çatma yalan haberlerle değil, basketbolun geleceğine yönelik vizyon ve iş planlarıyla kampanya yürütmelerini dilerim. Camiamıza yakışacak yöntemin bu olduğuna inanıyorum.”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)