Son Dakika Haberler

Burnuna tereyağ sokan Pelikancı yazar Hilal Kaplan: CHP, FETÖ’nün siyasi ayağıdır

Burnuna tereyağ sokan Pelikancı yazar Hilal Kaplan: CHP, FETÖ’nün siyasi ayağıdır
Okunma : Yorum Yap

PELİKANCI YENGEDEN ŞAKA GİBİ ÇIKIŞ!

Burnuna tereyağ sokan Pelikancı yazar Hilal Kaplan: CHP, FETÖ’nün siyasi ayağıdır

AKP’nin yayın organı Sabah gazetesinin yazarı Hilal Kaplan, “CHP FETÖ’nün siyasi ayağıdır” iddiasında bulundu. Kaplan’a yanıt sosyal medyadan geldi. Kullanıcılar, arşivleri taradı, Kaplan’ın Fethullah Gülen’i övdüğü “Hoca Efendi” paylaşımlarını ve Gülen’i ziyaret eden AKP’lilerin fotograflarını çıkardı.

Kaplan, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun, Ahmet Altan başta olmak üzere “Taraf’ın tetikçisi” dediği herkese sahip çıktığını, 17-25 Aralık’tan bir hafta önce ABD’ye ziyaret edip, FETÖ’cülerle görüştüğünü belirterek, “Biraz daha geriye sararsak Kılıçdaroğlu’nun ta Ocak 2012’den itibaren “Yargıda ve Emniyet’te cemaat yapılanması var diyemem” veya Nisan 2012’de “Cemaat yapılanması var demek için kanıt lazım” sözlerini buluruz. Zaten kaseti 2 yıl daha geriye sarsak, Kılıçdaroğlu’nu CHP’nin başına getiren “kasete” ve onu çekenlere ulaşırız… O yüzden 17-25 Aralık’tan itibaren FETÖ’ye bayrak açmış AK Parti’ye ve bu mücadeleyi kâh sesi çıkmayana dek miting yapıp FETÖ’yü halkına anlatarak kâh 6 aylık torununun bile olduğu uçakla direnişin merkezine gelip canı pahasına veren Erdoğan’a söyleyecek tek sözünüz olamaz.” diye yazdı.

Kemal Kılıçdaroğlu’nun Deniz Gezmiş ve arkadaşlarını andığını anımsatan Kaplan, “Malumunuz Gezmiş ve arkadaşlarını idama götüren kararın altında Erbakan’ın veya Türkeş’in değil ama onlarca CHP’linin imzası vardır. Nâzım’ı dillerinden düşürmezler ama Nâzım’a 11 dava açan, şiirlerini yasaklayan, kitaplarını toplatan, 35 yıl hapse atan CHP’dir, serbest bıraktıran Adnan Menderes’tir.” ifadelerini kullandı.

Sosyal medyadan FETÖ’cü yanıtı:

Sosyal medya, Kaplan’ın yazısına arşivlerle yanıt verdi. Kaplan’ın ‘Hoca Efendi’ övgüleri bulunan tweetler yeniden dolaşıma girdi.

İşte o görsellerden bazıları:

Fethullah Gülen’i ziyaret eden AKP’liler

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)