Son Dakika Haberler

İBB, Demirtaş’ın kitaplarını satmaya başlayınca yandaşlar çıldırdı

İBB, Demirtaş’ın kitaplarını satmaya başlayınca yandaşlar çıldırdı
Okunma : Yorum Yap

İBB, Demirtaş’ın kitaplarını satmaya başlayınca yandaşlar çıldırdı…

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) iştiraklerinden Kültür A.Ş.’ye bağlı İstanbul Kitapçısı, eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın kitaplarını satmaya başlayınca AKtroller tarafından hedef alındı.

Cezaevinde kitap yazan Demirtaş’ın Seher ve Devran adlı kitapları, İBB Kültür A.Ş bünyesindeki istanbulkitapcisi.com’da satışa sunuldu.

Demirtaş’ın kitaplarının İstanbul Kitapçısı’nda satışa sunulduğu bilgisi ilk olarak Twitter’da dolaşıma girdi. Daha sonra yandaş gazeteler konuyu ‘haberleştirdi.’

Yandaş medyanın ‘haberlerinde’, Temmuz ayında HDP’nin Taksim’deki İl Başkanlığını ziyaret eden İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun “Selahattin Demirtaş’ı ziyaret etmeyi düşünüyor musunuz?” sorusuna “İmkan olsa ziyaret etmek isterim. Ama ziyaretlerle ilgili kurallar var. Umarım herkes için adalet hızlıca yerini bulur ve hak eden herkesin özgürlüğüne kavuşmasını diliyorum” cevabını verdiği hatırlatıldı.

Twitter’da bu bilginin dolaşıma girmesi ardından AKtroller yoğun biçimde İBB’yi ve Başkanı Ekrem İmamoğlu’nu hedef almaya başladı.

İmamoğlu’ndan Soylu’ya Demirtaş yanıtı: Keşke bu konuda erkek çeneleri az konuşsa!

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)