Son Dakika Haberler

İBB’deki işinden çıkarıldığını söyleyen Ulaş Karanfil, emekliliğini istemiş!

İBB’deki işinden çıkarıldığını söyleyen Ulaş Karanfil, emekliliğini istemiş!
Okunma : Yorum Yap

İBB’deki işinden çıkarıldığını iddia eden Ulaş Karanfil, emekliliğini istemiş!

İBB’deki işinden çıkarıldığını iddia eden Ulaş Karanfil adlı şahsın emekliliğini istediği ortaya çıktı. İBB Sözcüsü Murat Ongun, “Ulaş Karanfil işten çıkarılmadı, emekliliğini istedi” diyerek Karanfil’in dilekçesini paylaştı. Karanfil, emeklilik başvurusunun ortaya çıkması sonucu bu kez de İBB’de mobbinge uğradığını ve bu nedenle emeklilik istediğini iddia etti.

İBB Sözcüsü Murat Ongun, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun görme engelli Ulaş Karanfil’i işten çıkardığına dair iddialara yanıt verdi. Ongun, “Ulaş Karanfil isimli İGDAŞ çalışanı işten çıkarılmamış, emekliliğini talep etmiştir. Medyaya yaptığı açıklamalar doğru değildir” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın İBB Başkanlığı döneminde İGDAŞ’da işe alınan görme engelli Ulaş Karanfil’in, Ekrem İmamoğlu tarafından işten çıkarıldığı iddia edilmişti.

24 TV’ten Adem Hançer’e konuşan Karanfil, 22 yıl sonra görevine bir SMS ile son verildiğini belirterek, “Sayın İmamoğlu, seçim öncesi hiçbir kardeşimizin işine dokunulmayacağını söyledi. Ama bugün maalesef birçok kişinin işe son verildi” dedi.

Karanfil, Murat Ongun’un açıklaması ve emeklilik talep dilekçesini yayınlanmasının ardından Karanfil Twitter’da yaptığı paylaşımla emekliliğini istediğini kabul etti. Karanfil, bu kez de mobbinge uğradığı için emeklilik istemek zorunda kaldığını iddia etti.

“Oğlumun gözlerinde ilk defa yaş gördüm”

Ulaş Karanfil’in annesi, “Benim oğlum görme engelli. Ben, oğlumun gözlerinden ilk defa yaş aktığını gördüm. Benim oğlum çok üzüldü. Onları Allah’a havale ediyorum. Böyle midir sosyal demokratlık. Sormak lazım bunu İmamoğlu’na. Hani engellileri hiç çıkarmayacaktı?. Engelli bir insanın ekmeğiyle oynanır mı?” ifadesini kullandı.

“GÖRME ENGELİ HAKARET ETME HAKKI TANIMAZ”

İddialara yanıt veren İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sözcüsü Murat Ongun, “Ulaş Karanfil isimli İGDAŞ çalışanı işten çıkarılmamış, emekliliğini talep etmiştir. Medyaya yaptığı açıklamalar doğru değildir. Ayrıca; görme engeli, bir kişiye çalıştığı kuruma, başkanına, bir siyasi partiye sosyal medyada hakaret etme hakkı tanımaz. Yasal süreç işletilecek” dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)