Son Dakika Haberler

İBB’den Soylu’ya: Ulusal güvenlik için soruyoruz; kim bu 557 kişi?

İBB’den Soylu’ya: Ulusal güvenlik için soruyoruz; kim bu 557 kişi?
Okunma : Yorum Yap

İBB’den Soylu’ya: Ulusal güvenlik için soruyoruz; kim bu 557 kişi?

İBB Sözcüsü Murat Ongun, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun gündeme getirdiği ‘belediyede terör örgütü ile ilişkili çalışanlar’ iddiasına yönelik “Medyaya yansıtılan 6 kişinin de adli kaydı temiz çıktı. Ulusal güvenlik için soruyoruz; kim bu 557 kişi?” diye sordu.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Sözcüsü Murat Ongun, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun gündeme getirdiği ‘belediyede terör örgütü ile ilişkili çalışanlar’ iddiasına yönelik ısrarını sürdürdü. Ongun, “Ulusal güvenlik için soruyoruz; kim bu 557 kişi?” diye sordu.

Ongun, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “8 Aralık’ta İçişleri Bakanı, İBB’de 557 terör örgütleriyle ilintili çalışan olduğunu iddia etti. 4 gün geçti 557 kişiyle ilgili ne bir operasyon ne bir soruşturma yapıldı” diyerek “Medyaya yansıtılan 6 kişinin de adli kaydı temiz çıktı. Ulusal güvenlik için soruyoruz; kim bu 557 kişi?” diye sordu.

NE OLMUŞTU?

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu yaptığı konuşmada İBB’de yaklaşık 33 bin kişinin işe alındığını belirerek, “Bu 33 bin kişiden 12 bin kişiye ancak bakıldı. 455 tanesinin PKK ve KCK kaydı var. 80’inin DHKPC, 20’sinin MLKP, ikisinin MKP kaydı var ve diğerlerinin kayıtlarını da gönderebilirim.” demişti.

Soylu’nun sözleri üzerine İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, “İBB’de, çeşitli terör örgütlerine mensup 557 kişi çalışıyor. Bak bak bak! 557 terör örgütü. Yani 86 bin İBB çalışanını zan altında bırakıyor. İlk gün cevap vermeyi düşündüm. ‘Yok’ dedim ‘Bekleyeyim.’ Dünü de bekledim. Niye? Yani şimdi ülkede sokakta gezen ya da bir kurumda çalıştığınızı bildiğiniz, 557 tane terör örgütü üyesi var diyeceksiniz… Bekledim ki herhalde gelip onları alacaklar İBB’den. Öyle ya, terör örgütü üyesiyse gelip, tutuklayacak bunu. Yalanı konuş, iftirayı at, köşene çekil! Bu arada kimse gelmedi” şeklinde cevap vermişti.

İmamoğlu yaptığı bu açıklamada “Soylu’nun itibarı beni itibarsızlaştırmaya yetmez” dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)