Son Dakika Haberler

İbrahim Gökçek’e böyle veda ettiler! Aylin Aslım: Biliyorum ki buradan daha güzel bir yerdesin

İbrahim Gökçek’e böyle veda ettiler! Aylin Aslım: Biliyorum ki buradan daha güzel bir yerdesin
Okunma : Yorum Yap

İbrahim Gökçek’e böyle veda ettiler!

Aylin Aslım: Biliyorum ki buradan daha güzel bir yerdesin…

Konser verebilmek için başlattığı ölüm orucunun 323’üncü gününde eylemine ara vererek hastaneye kaldırılan Grup Yorum üyesi İbrahim Gökçek, hayatını kaybetti. Gökçek’in taleplerinin karşılanmaması sebebiyle hayatını kaybetmesine sebep olunduğu için mesajlarda hem öfke hem duygusallık hakimdi.

Rock müzik sanatçısı Aylin Aslım, duygusal bir mesaj yayınlayarak Gökçek ile aynı sahnede yer aldığını hatırlattı. Aslım, “Bir müzisyenin açlık grevinde öldüğü bir ülkedeyiz. Bununla yaşayın bakalım, buna yaşamak diyebiliyorsak. Dahli olan herkesin, ama herkesin bedelini ödemesini dilerim. #ibrahimgokcek #GrupYorum Birlikte aynı sahneyi paylaştık. Biliyorum ki buradan daha güzel bir yerdesin.” dedi.

Tiyatro oyuncusu Bülent Emrah Parlak, Gökçek’in ölümüne “Müzik öldü” yorumunu yaparken yazar Ahmet Ümit ise “Ölüm, adın kalleş olsun!” diyerek bu habere tepki gösterdi.

Sanatçı Ferhat Tunç, Gökçek’in taleplerinin karşılamayarak öldürüldüğünü söyledi. Tunç, “İbrahim ölmedi, öldürüldü! Özgürce şarkı söylemek istediği için öldürüldü. İbrahim’i sanata, sanatçıya olan nefret politikaları ve sessizlik öldürdü.
Bugünden itibaren sorumluluğumuz artmıştır.ifadeleriyle nefret politikalarına tepki gösterdi.

Oyuncu Orhan Aydın, “Mavi bir yıldız mı oldun kardeşim..saklan bulutların arasında..yağmura durduğunda hayat, damla damla ol ve yağ susanların üstüne.” yorumuyla duygularını paylaştı.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Yıldırım Kaya, duygusal bir mesaj yayımladı. Kaya, “birer çiğ damlasıydık
bahar sabahında gül yaprağında dedim ya; hiç yoktan susturuldu şarkımız yüreğim kanıyor yüreğim kanıyor… Ne türküler susacak, ne de türkü söyleyenler. Yıldızlar yoldaşın olsun… #ibrahimgokcek” ifadelerini kullandı.

Türkücü Mahsun Kırmızıgül ise Gökçek’in konser görüntüsünü paylaşarak Gökçek’e veda etti. Kırmızıgül, “Uçurtmayı vurmasınlar” sözleriyle Gökçek’e veda etti.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)