Son Dakika Haberler

İçişleri Bakanı Soylu’dan TİP Milletvekili Barış Atay’a ağır hakaret: Tecavüzcü…

İçişleri Bakanı Soylu’dan TİP Milletvekili Barış Atay’a ağır hakaret: Tecavüzcü…
Okunma : Yorum Yap

İçişleri Bakanı Soylu’dan TİP Milletvekili Barış Atay’a ağır hakaret: Tecavüzcü…

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, TİP Milletvekili Barış Atay’a sosyal medya üzerinden hakaret etti. Soylu, kendisine ‘tecavüzcüyü korudun’ diyen Atay’a ağır bir ifadeyle karşılık verdi.

Daha önce defalarca kez muhalefetin çeşitli kesimlerini hedef gösteren İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, bu defa da TİP Hatay Milletvekili Barış Atay’ı hedef aldı. Soylu, tecavüz ettiği için bir kızın intiharına sebep olan Uzman Çavuş Musa Orhan’ı koruduğu iddialarını gündeme getiren Atay’a sosyal medya üzerinden hakaretle yanıt verdi. Soylu, Atay’ın “Sen bir seri tecavüzcüyü korudun, kolladın. Hayatın boyunca her fırsatta yüzüne vurulması, asla unutmaman için uğraşacağız” şeklindeki paylaşımını alıntılayarak; “Benden ‘tecavüzcü kollayıcı’ olmaz da senden tam tecavüzcü olur…” dedi.

“İkbali tek adamın iki dudağının arasında olan bir bürokratın…”


Barış Atay’ın partisi TİP (Türkiye İşçi Partisi)’ten konuya ilişkin açıklama geldi.TİP, açıklamasında Soylu’ya şöyle yanıt verdi: ”İçişleri Bakanlığına Saray tarafından atanmış, ikbali tek adamın iki dudağının arasında olan bir bürokratın görevi seçilmiş milletvekillerine hakaret etmek değildir. Türkiye’nin kadın katillerinin, tecavüzcülerin sokaklarda elini kolunu sallaya sallaya dolaştığı bir ülke haline gelmesinde birinci derece sorumluluğu olan kişi Süleyman Soylu’dur. İstifa etmeyi bile beceremeyen İçişleri Bakanı haddini bilmelidir.”

Ne olmuştu?

Batman’da 18 yaşındaki İpek Er’e cinsel saldırıda bulunarak intihara sürükleyen uzman çavuş Musa Orhan, kamuoyu tepkisi üzerine tutuklanmıştı. Ancak Musa Orhan daha sonra serbest bırakılmıştı. Süleyman Soylu, Musa Orhan’ın tutuklanması için yapılan kampanyanın amacının “HDP milletvekilinin ve diğer PKK’lıların yaptıklarının üstünü örtmek” olduğunu iddia etmişti.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)