Son Dakika Haberler

İhvan, kendisini “terörist” ilan eden Suudi Arabistan’a tepki gösterdi

İhvan, kendisini “terörist” ilan eden Suudi Arabistan’a tepki gösterdi
Okunma : Yorum Yap

İhvan (Müslüman Kardeşler), kendisini “sapkın ve şiddet yanlısı terörist bir örgüt” ilan eden Suudi Arabistan’a ‘AA’ aracılığıyla tepki gösterdi

“Müslüman Kardeşler Teşkilatı (İhvan)”, Suudi Arabistan’ın Kıdemli Alimler Konseyi tarafından terör örgütü ilan edildi. Müslüman Kardeşler, bu bildiriye Türkiye’nin resmî ajansı AA aracılığıyla tepki gösterdi.

Suudi Arabistan Kıdemli Alimler Konseyi Mısır’daki Müslüman Kardeşler Teşkilatı’nı (İhvan) terör örgütü ilan etti. İhvan bu karara tepkili.

İhvan, Suudi Arabistan’ın aldığı bu karara TRT ile birlikte iktidarın sözcüsü haline gelen Türkiye’nin resmî haber ajansı AA aracılığıyla tepki gösterdi.

İhvan, “Diktatör rejimlerin kurbanıymış”

İhvan Sözcüsü Talat Fehmi, Suudi Arabistan İçişleri Bakanlığının da daha önce bu yönde bir karar aldığını hatırlatarak Konsey’in tüm ithamlarını reddetti.

Fehmi, İhvan’ın her zaman şiddetin ve diktatör rejimlerin kurbanı olduğunu vurguladı.

Ne olmuştu?

Suudi Arabistan’ın Kıdemli Alimler Konseyi’nden yapılan yazılı açıklamada, “İhvan, İslam’ı temsil etmeyen, sapkın, yöneticilere karşı çıkan, fitne çıkaran, şiddet yanlısı terörist bir gruptur.” ifadesi kullanılmıştı.

Suudi Arabistan İçişleri Bakanlığı, Mart 2014’te İhvan’ı terör örgütleri listesine almıştı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)