Son Dakika Haberler

İki kamu görevlisinin yaptığı “Cesetleri camilere sokulmasın” çağrısına tepkiler sürüyor

İki kamu görevlisinin yaptığı “Cesetleri camilere sokulmasın” çağrısına tepkiler sürüyor
Okunma : Yorum Yap

İki “kamu görevlisi”nin, Sözcü yazarı Yılmaz Özdil ve Tele 1 sunucusu Cüneyt Akman’la ilgili Diyanet’e seslenerek “Cesetleri camilere sokulmasın, cenazeleri kılınmasın” çağrısına tepkiler sürüyor…

Yalova Üniversitesi İslami İlimler Fakültesi’nde öğretim görevlisi olan Doç. Dr. Ebubekir Sifil‘in ve Ayasofya’ya “baş imam” olarak atanan Prof. Dr. Mehmet Boynukalın‘ın, Sözcü yazarı Yılmaz Özdil ve Tele 1 sunucusu Cüneyt Akman‘la ilgili Diyanet’e seslenerek “Cesetleri camilere sokulmasın, cenazeleri kılınmasın” çağrısı yapması büyük tepki çekmişti. İki kamu görevlisi ismin yaptığı bu çağrıya tepkiler sürüyor.

Gazeteci İsmail Saymaz, Fatih Portakal’ın Youtube’daki programına katılarak bu iki kamu görevlisinin yaptığı çağrıya tepki gösterdi. Saymaz, “Camiler sizin babanızın tekkesi mi, siz kimsiniz?” diyerek bu ifadeleri eleştirdi.

Habertürk yazarı Kübra Par ise gazetedeki köşesinde bu iki ismi “Hadi bu adamı ciddiye almayalım tamam ama Ayasofya Camii’nin başimamı Prof. Dr. Mehmet Boynukalın’a ne demeli?” sözleriyle eleştirdi.

Par, konuya ilişkin şunları söyledi:

“Prof. Boynukalın da Sifil’e destek açıklamasında bulunmuş, ayetlerden alıntı yaparak “Ebubekir Sifil Hoca doğru söylüyor” demiş.

Gelen tepkiler üzerine dün yeni bir açıklama daha yapıp “Benim sözlerim Yılmaz Özdil veya Cüneyt Akman’ın şahsıyla ilgili değildir. İslam’la alay etmenin hükmüyle ilgilidir” ifadesini kullanmış.

İyi de siz eğer doğrudan bu isimleri hedef almışken “Ebubekir Sifil doğru söylüyor” derseniz düpedüz o şahısları kastetmiş olmuyor musunuz?

Ayasofya’nın cami olarak hizmete açılacağı duyurulduğunda “Dünyanın her yerinden ziyaretçi akınına uğrayacak bir mabette hoşgörülü, İslam’ın kucaklayıcılığını anlatabilecek, kamuoyu tarafından sevilip sayılan bir ismin görev yapması hoş olmaz mı?” demiştim.

Ayasofya Camii’nin imamı olarak Prof. Boynukalın’ın Sifil’e destek verdiğini görünce gerçekten hayal kırıklığına uğradım.”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)