Son Dakika Haberler

İktidara rehberlik ediyor: Yine Kılıçdaroğlu söyledi, Erdoğan yaptı

Okunma : Yorum Yap

İktidara rehberlik ediyor: Yine Kılıçdaroğlu söyledi, Erdoğan yaptı…

AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan 20. Milli Eğitim Şurası’nda “Sözleşmeli ve kadrolu öğretmen ayrımını ortadan kaldırıyoruz” dedi. Ancak CHP Genel Başkanı Kılıçaroğlu bu konuya ilişkin “ayrımcılığı bitireceğiz” açıklamasını 23 Kasım’da yapmıştı…

20. Milli Eğitim Şurası’nda konuşan AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan, Öğretmenlik Meslek Kanunu‘nun kısa sürede Meclis’e sunulacağını belirterek, “Ek göstergeleri söz verdiğimiz gibi 3600’e çıkaracağız. Kadrolu, sözleşmeli öğretmen ayrımını da ortadan kaldıracağız. Sözleşmeli öğretmenler kadrolular ile aynı şartlara sahip olacaklar” ifadelerini kullandı.

KILIÇDAROĞLU, 23 KASIM’DA SÖYLEMİŞTİ: AYRIMCILIĞI KALDIRACAĞIZ

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Öğretmenler Günü’nden bir gün önce, 23 Kasım’da partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada öğretmenlerin sorunlarını kürsüye taşımış ve “ayrımcılığı” kaldıracaklarını söylemişti.

Kılıçdaroğlu şu ifadeleri kullandı:

“Öğretmenin sorunlarını çözemediyseniz, ülkenin sorunlarını çözemezsiniz. Gelecek kuşakları yetiştirecek olan o öğretmenlerdir. Sizi bu toplumun en saygın kişisi yapma konusunda elimizden gelen her türlü çabayı göstereceğiz. İtibarlı bir meslek haline getireceğiz öğretmenliği. 3600 ek göstergeyi oyalamadan vereceğiz. Sözleşmeli öğretmen, vekil öğretmen ayrımcılığı tamamen bitireceğiz. 24 Kasım Öğretmenler Günü’nde bütün öğretmenlere bir maaş ikramiye vereceğiz”

Söz konusu video için TIKLAYIN

(Odatv)

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)