Son Dakika Haberler

İlker Başbuğ, cemaatin TSK içindeki Alevileri hedef aldığını söyledi

Başbuğ: “Alevilerin Türk Silahlı Kuvvetleri’nden temizlenmesine yönelik hedefin öncelikli olduğunu gördük. Bu çok tehlikeliydi, milli orduyu çökertebilirdi. FETÖ, acımasızca bu konuyu hedef aldı."

İlker Başbuğ, cemaatin TSK içindeki Alevileri hedef aldığını söyledi
Okunma : Yorum Yap

İlker Başbuğ, cemaatin TSK içindeki Alevileri hedef aldığını söyledi …

Başbuğ: “Alevilerin Türk Silahlı Kuvvetleri’nden temizlenmesine yönelik hedefin öncelikli olduğunu gördük. Bu çok tehlikeliydi, milli orduyu çökertebilirdi. FETÖ, acımasızca bu konuyu hedef aldı”

Eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ, cemaatin TSK içindeki hedeflerinden birinin de Aleviler olduğunu söyleyerek “Özellikle bizim dönemimizde ihbarlara baktığınız zaman büyük bölümü mezhepsel olaya dayanıyordu” dedi.

Eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ, Gülen Cemaati’nin MİT ihbarları üzerinden TSK içindeki Alevileri tasfiye etmeye çalıştığını söyledi.

Hürriyet’ten İpek Özbey’e konuşan Başbuğ, “FETÖ, Türk Silahlı Kuvvetleri’ne yönelik komploları yaparken özellikle mezhep olayını temel aldı, Aleviliği istismar etmeye çok çalıştı. Bu konuda biz hassasiyet gösterdik, çünkü özellikle bizim dönemimizde ihbarlara baktığınız zaman büyük bölümü mezhepsel olaya dayanıyordu. Alevilerin Türk Silahlı Kuvvetleri’nden temizlenmesine yönelik hedefin öncelikli olduğunu gördük. Bu çok tehlikeliydi, milli orduyu çökertebilirdi. FETÖ, acımasızca bu konuyu hedef aldı, istismar etmeye çalıştı” dedi.

Başbuğ, TSK içindeki Alevilerin ihbarının MİT üzerinden geldiğini belirterek “Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) üzerinden geliyordu. Biz bu ihbarları ciddiye almadık ve gerekli olan hassasiyet gösterildi. Milli ordu niteliğinden sadece Fetullah Gülen değil yabancılar da rahatsızdı.” dedi.

Başbuğ ayrıca “Alevilerin Türk Silahlı Kuvvetleri’nden temizlenmesine yönelik hedefin öncelikli olduğunu gördük. Bu çok tehlikeliydi, milli orduyu çökertebilirdi. FETÖ, acımasızca bu konuyu hedef aldı, istismar etmeye çalıştı” ifadelerini kullandı.

İlker Başbuğ’un işaret ettiği ‘Karargah Evleri’ ve ‘Işık Evleri’ soruşturmaları nedir?

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)