Son Dakika Haberler

İlker Başbuğ’u FETÖ’yü kayırmakla itham eden Şebnem Bursalı’nın Gülen’i ziyareti yeniden gündemde!

İlker Başbuğ’u FETÖ’yü kayırmakla itham eden Şebnem Bursalı’nın Gülen’i ziyareti yeniden gündemde!
Okunma : Yorum Yap

İlker Başbuğ’u FETÖ’yü kayırmakla itham eden Şebnem Bursalı’nın Gülen’i ziyareti ve Gülen’in yanında el pençe divan duruşu yeniden gündemde!

Köşesinde 26. Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ’u “FETÖ’cüleri kayırmakla” itham eden Sabah yazarı Şebnem Bursalı’nın, Pensilvanya’da FETÖ lideri Fetullah Gülen’e yaptığı ziyaretin fotografları yeniden gündeme geldi.

Gazeteci İsmail Saymaz, ‘FETÖ’nün siyasi ayağı’ tartışmalarıyla gündeme gelen eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ’u ‘FETÖ’yü kayırmakla’ suçlayan Sabah gazetesi yazarı Şebnem Bursalı’nın 2012 yılında Pensilvanya’ya giderek Gülen’i ziyaret ettiğini yazdı.

Saymaz sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Şebnem Bursalı, İlker Başbuğ’a ‘Bilerek veya bilmeyerek FETÖ’cülere mi alan ve kadro açtınız?’ diye soruyor.
Bursalı’nın FETÖ’yü kayırmakla suçladığı Başbuğ, Ocak 2012’de FETÖ tarafından tutuklandı. Bursalı ise Mart 2012’de Pensilvanya’da Gülen’i ziyaret etti. El insaf…” paylaşımında bulundu.

Ne olmuştu?

Sabah Gazetesi yazarı Şebnem Bursalı, köşesinde, “2009’da askerlerin özel yetkili mahkemelerde yargılanma teklifini getirenler araştırılsın” diyerek Meclis’e FETÖ suçlaması getiren eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ’a yönelik bazı sorular sordu. Şebnem Bursalı, “5 Ocak 2007 tarihinde, o dönem gazeteci olan bugünün CHP İzmir milletvekili Tuncay Özkan’a, hiç tanımadığını söylediği birinden bir flash bellek gelir. Söz konusu bellekte; TSK içindeki 15 bini aşkın subay ve astsubayın yaşam biçimi ve alışkanlıkları ile 86 general ile ilgili özel bilgiler, bulunuyordu. Gazeteci Özkan bu bilgilerin yer aldığı flash belleği, o dönem yakın ilişki içinde olduğu, dönemin Kara Kuvvetleri Komutanı (KKK) İlker Başbuğ’a teslim eder. Peki Başbuğ bu bellekle ilgili ne yapar? Bugün her fırsatta “FETÖ ile mücadele eden tek asker bendim” diyen Başbuğ, bu belleği Hava Kuvvetleri Komutanlığı’na verir ve konu kendisi için burada kapanır.” ifadelerini kullandı. “Başbuğ’a 7 yeni soru” diyen Bursalı “Genelkurmay Başkanlığınız döneminde kaç FETÖ’cü subayla ilgili işlem başlattınız? Kaç FETÖ’cü subayı ordudan attınız? ” diye sordu.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)