Son Dakika Haberler

İmam: ‘Aşıyı önce CHP’lilere yapalım, işe yaramazsa vatan kurtulur’

İmam: ‘Aşıyı önce CHP’lilere yapalım, işe yaramazsa vatan kurtulur’
Okunma : Yorum Yap

İmamın dileği kabul olsa, gökten ‘iyilik’ yağardı!


➡️İlk AKP’li nüfuzlu kimselerin aşı olduğundan habersiz olan imam: ‘Aşıyı önce CHP’lilere yapalım, işe yaramazsa vatan kurtulur’ …


Tokat’ın Erbaa ilçesi Alacabal Mahallesi Güney Cami imamı Ayhan Keskin, kendisine ait sosyal medya sayfasından CHP’liler hakkında tepki çeken bir paylaşım yaptı. Keskin, AKP’li nüfuzlu kimselerin el altından tedarik ederek aşı oldukları iddialarının sıkça dile getirildiği şu günlerde, “Aşıyı önce CHP’lilere yapalım işe yararsa millet kurtulur, işe yaramazsa vatan kurtulur” dedi.

Paylaşımı gören CHP Erbaa İlçe Başkanı Hayri Kocaoğlu, imam hakkında Erbaa Cumhuriyet Savcılığı’na suç duyurusunda bulundu. Bir din görevlisinin milyonlarca kişinin oy verdiği ana muhalefet partisi hakkında yaptığı paylaşımın kabul edilebilir olmadığını ve imamın bir partinin imamı gibi davrandığını ifade eden Kocaoğlu şunları söyledi:

“Bu bir nefret söylemidir, ayrımcılıktır, buzdağının görünen kısmıdır. Din üzerinden siyaset yapan AKP’nin gerçek yüzüdür. Bir din görevlisi, bir imamın işi siyaset yapmak, ayrımcılık yapmak mıdır? Herkes haddini, hududunu bilecek, kanunlara, insan haklarına saygılı olacak.”  

‘CESARET ALIYORLAR’


Kocaoğlu şöyle devam etti:

“Türkiye’nin yüzde altmışını CHP’li belediyeler yönetiyor. CHP’lilerin ölmesini, yok olmasını isteyen bir zihniyet, inanç olabilir mi? Bu skandal paylaşım ile ilgili suç duyurusunda bulunduk ve takibini yapacağız. Biz bunların nereden cesaret aldıklarını, kime güvendiklerini çok iyi biliyoruz.” 
Cumhuriyet Gazetesi

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)