Son Dakika Haberler

İmamoğlu’na uyarı! ‘Çok kumpas kurulacak’

İmamoğlu’na uyarı! ‘Çok kumpas kurulacak’
Okunma : Yorum Yap

İmamoğlu’na uyarı! ‘Çok kumpas kurulacak’…

Beş dönem Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığı yapan Aytaç Durak, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’na yönelik “Çok kumpas kurulacak. Hazırlıklı ol” uyarısında bulundu.

Adana Büyükşehir Belediyesi’ne 5 farklı partiden 5 kez başkan seçilen Aytaç Durak, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ile Yenikapı’daki Avrasya Gösteri ve Sanat Merkezi’nde bir araya geldi.

Ekrem İmamoğlu’nu geleceğin en parlak siyasetçisi olarak gördüğünü belirten Aytaç Durak, görüşmede İmamoğlu’na siyasi tavsiyelerde ve uyarılarda bulundu. Durak, “Ekrem İmamoğlu’nun istikbali çok parlak. Ona tuzak kurmak isteyenler olacaktır. Kendisine tavsiyelerde bulundum. ‘16 milyonun hizmetindeyim’ diyor, bir de ‘Siyasi partiler hizmet için amaç değil araçtır’ diyor. Bu iki cümleyi ilk kullananlardan biridir Ekrem İmamoğlu. Ona katkıda bulunmak istiyorum. 5 farklı partiden 5 kez başkan seçilirken hep halka yaslandım. Bu 5 dönemin 3’ünde belediye meclisinde muhalefet çoğunluktaydı. Ekrem İmamoğlu’na da İstanbul halkının gücü her engeli aşmasına yeter. Bu işin sırrı halka hizmet etmek” dedi.

‘KUMPASLAR ÇOK OLUR’

Başından geçen kumpasları hatırlatarak Ekrem İmamoğlu’na dikkatli olması konusunda uyarılarda bulunduğunu anlatan Durak, Sözcü’de yer alan habere göre, sözlerine şöyle devam etti:

“Türk siyasetinde Özal’dan sonra belki de İmamoğlu en parlak siyasetçi olarak tarihe geçecektir yeter ki hata yapmasın. Kumpaslar çok olur. Benim başımdan 4 kumpas geçti. İmamoğlu ile görüşmek isteme sebebim onun tuzaklara düşmeden sadece İstanbul halkıyla partiler üstü hizmet etmesi” dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)