Son Dakika Haberler

İmamoğlu’na yönelik kurgu haber yapan Dölek: Mizah olsun diye çektik

İmamoğlu’na yönelik kurgu haber yapan Dölek: Mizah olsun diye çektik
Okunma : Yorum Yap

İmamoğlu’na yönelik kurgu haber yapan Dölek: Mizah olsun diye çektik

Dölek, CHP’lilerin kendisine yönelik eleştirilerinin linç amaçlı olduğunu ileri sürdü

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun çiftçiden limon aldığı haberi üzerine Mersin’in Erdemli ilçesinde İmamoğlu’nu karalayan bir kurgu haber yaparken görüntülenen yerel gazeteci Mahmut Dölek, o görüntüleri mizah amaçlı çektiklerini ileri sürerek kendisine yönelik eleştirilerin linç amaçlı olduğunu söyledi.

Dölek ayrıca mizah amaçlı olduğunu söylediği kurgu haberin arkasındaki iddiayı sürdürerek “Hodri meydan diyorum, gelsinler göstersinler Erdemli’den hangi üreticiden limon aldıklarını” dedi.

İBB Başkanı İmamoğlu’nun Mersinli üreticilerden 100 ton limon alındığını duyurmasının ardından, yaptığı kurgu haberle gündeme gelen AKP’li yerel gazeteci Mahmut Dölek kendini savundu. Sözcü’den Ali Ekber Şen’e konuşan Dölek, CHP’lilerin kendisine yönelik eleştirilerini de lince yönelik diye nitelendirdi.

“Mizah amaçlı yaptık”

Erdemli’de yerel gazetecilik yaptığını, hiçbir partiye kaydının bulunmadığını ifade eden Dölek, ortaya çıkan fotoğrafları ise mesleki görevi gereği çektirdiğini savunarak şunları söyledi:

Hodri meydan diyorum, gelsinler göstersinler Erdemli’den hangi üreticiden limon aldıklarını. 3-5 CHP’li gelip, fiyat araştırması yapmış. Fiyat yüksek olunca da Tarsus’tan almışlar. Buradan söylüyorum, kimse çiftçinin üzerinden siyaset yapmasın. Video olayına gelince, biz mizah olsun diye böyle bir video çektik. Bu da bir şekilde dışarıya sızmış. İmamoğlu ve CHP’lilere sesleniyorum, Erdemli’den hangi çiftçiden limon aldığınızı ispat edin, ben bu mesleği bırakacağım. CHP’lilerin videodan sonra açıklamaları da beni linç etme girişimidir.”

“Suç duyurusunda bulunduk”

AKP Mersin İl Başkanı Cesim Ercik, konu ile ilgili yazılı açılama yaptı. Ercik, sosyal medyada dolaşan ve Erdemli ilçesinde çekildiği iddia edilen bir videonun mesnetsiz bir şekilde partilerine yönelik bir antipropaganda aracı olarak kullanıldığını ifade ederek şunları söyledi:

“Söz konusu video ve bu videodaki şahıslar ile ilgili olarak AK Parti Mersin İl Başkanlığı olarak bu videonun kim ya da kimlerin yönlendirmesi ile yapıldığının araştırılması için suç duyurusunda bulunulmuştur. “Videoda yer alan bazı şahısların partimize yakın paylaşımlarının olması eylemlerinin sorumluluğunu partimize yüklemez ve her yaptıklarının partimizi bağlayacağı anlamına gelmez”

“Ortada bir kumpas varsa bu kumpas en çok partimizi hedef almaktadır”

Ropörtajdan önce röportajın kamera arkası görüntülerinin CHP’nin İstanbul İl Başkanı tarafından dolaşıma sokulduğunu ileri süren Ercik şu ifadeleri kullandı:

Videodan ve videodaki şahısların paylaşımlarından yola çıkılarak partimizin suçlanması da asla kabul edilemez. Kaldı ki dünyada belki de ilk kez bir filmin kamera arkası filmin kendinden önce yayımlanmasıdır. Söz konusu röportajdan önce röportajın kamera arkası CHP’nin İstanbul İl Başkanı tarafından dolaşıma sokulmuştur. Ve CHP’nin İstanbul İl Başkanı hemen partimizi suçlayan bir pozisyon almıştır. Haliyle akıllara gelen ilk soru şudur: CHP’nin İstanbul İl Başkanı acaba bu filmin yapımcısı mıdır? Ortada bir kumpas varsa bu kumpas en çok partimizi hedef almaktadır. Bu video üzerinden partimize yapılan saldırılar da bunun apaçık kanıtıdır. Partimiz adalete sonuna kadar güvenmektedir. Ve söz konusu video ile ilgili de hukuki olarak tüm girişimler yapılmıştır.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)