Son Dakika Haberler

İmamoğlu’ndan Soylu’ya çok sert MOBESE tepkisi

İmamoğlu’ndan Soylu’ya çok sert MOBESE tepkisi
Okunma : Yorum Yap

İmamoğlu, “Dedikodu değil, iyiliğin zamanı” diyen Soylu’ya çok sert tepki gösterdi: Gırgır değil ciddiyet zamanı. İstanbul’a MOBESE görüntüleri için mi geldin? Bu ne İmamoğlu korkusu!

İmamoğlu, MOBESE görüntülerinin ifşa edilmesiyle ilgili suç duyurusunda bulundu.

Kar yağışı sırasında Sarıyer’deki bir balıkçıda yemek yediği için eleştirilerin hedefi olan İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun avukatları MOBESE görüntülerinin ifşa edilmesiyle ilgili suç duyurusunda bulundu. İmamoğlu’nun avukatları, “MOBESE’den sorumlu ve/veya erişimi bulunan tespit edilecek şüpheli veya şüpheliler”, “Milat Gazetesi muhabiri ve Yeni Şafak Gazetesi muhabirinden” şikâyetçi oldu.

Soylu: Dedikodu değil, iyiliğin zamanı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, MOBESE görüntülerinin sızdırılmasının sorulması üzerine soruyu “Dedikodu değil, iyiliğin zamanı” diyerek geçiştirdi.

İmamoğlu’ndan Soylu’ya yanıt: Gırgır zamanı değil!

Fox TV’de İsmail Küçükkaya’nın konuğu olan İmamoğlu, Soylu’nun bu yanıtına tepki göstererek “Ne diyorsun sen ya? Bu nasıl tavır? Gırgır zamanı değil, gırgır yapacak zaman değil! MOBESE görüntüleri için mi İstanbul’a geldin? Bu nasıl bir İmamoğlu korkusu, bu nasıl bir İstanbul sevgisi! Bu kişi bulunacak, namus borcudur. Kabadayılık saygın bir kavramdır, o da sana yakışmıyor, devletin sana verdiği görevi yap. İtibarsız bir süreç yürütüyor. 55 Gün önce 557 terörist var diye bas bas bağırdın. Günün sonunda 3 tane gassala 5 tane mezar kazıcıya düştün. Ben de buradan mesaj yolluyorum Sayın Cumhurbaşkanımıza, bütün sorumluluların bulunmasını istiyorum. Sonuna kadar takipçisi olacağım.” dedi. İmamoğlu, ‘bir temsiliyet için gittiği bir yemeğin veya ailesiyle gittiği bir yerin görüntülerinin sızdırılmasının çok ciddi bir mesele olduğunu’ belirterek suç duyurusunda bulunduğunu açıkladı.

İmamoğlu, yemekle ilgili iletişim eksikliği eleştirilerine ise “Beni ilk arayan gazeteciye doğruladım. Kim arasa ona doğrulardım. Murat Ağırel arayıp sordu, doğru dedim” dedi.

Ne olmuştu?

Ekrem İmamoğlu yoğun kar yağışının olduğu 24 Ocak’ta, İngiltere’nin Ankara Büyükelçisi Dominick Chilcott ile Sarıyer’de Balıkçı Kahraman isimli bir restoranda yemek yedi. Bunun üzerine AKP’li isimler İmamoğlu’nu hedef gösterdi. Daha sonra İmamoğlu’nun restorana gidişiyle ilgili MOBESE görüntüleri kamuoyuna yansıdı. İmamoğlu da, restoranda bir saat kaldığını doğruladı. İmamoğlu MOBESE görüntüleriyle ilgili olarak, “Bu, sürecin parçası yapılarak servis ediliyor, birileri bunu kullanıyor. Bu çok önemli bir meseledir. Bunun talimatını kim verdiyse, kim müsaade ettiyse, önemini bir insan şu an gözlerimin içine bakarak anlayabilir. Mevcut konunun önüne geçmesin diye bu kadar konuşuyorum. Ama hukuki olarak takipçisi olacağımı, mücadelemin devam edeceğini söyleyeyim” dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

slot siteleri bahis siteleri hacklink