Son Dakika Haberler

İmamoğlu’nun Buldan ve Akşener tweeti böyle yorumlandı: Akşener’i yoldan itmenin peşinde

İmamoğlu’nun Buldan ve Akşener tweeti böyle yorumlandı: Akşener’i yoldan itmenin peşinde
Okunma : Yorum Yap

Ekrem İmamoğlu’nun Pervin Buldan ve Meral Akşener’li “8 Mart” tweetiyle ilgili çarpıcı bir iddia ortaya atıldı: “İmamoğlu erken seçimin yaklaştığını görüyor. Bir taşla iki kuş vurma peşinde. En önemli rakibi Akşener’i yoldan itmenin peşine düştü”…

Ekrem İmamoğlu’nun 8 Mart dolasıyla attığı Meral Akşener ve Pervin Buldan’lı kutlama tweeti gündeme bomba gibi düşmüş ve İYİ Parti cephesinden tepkiler yükselmişti. Milliyetçi camiayı yakından tanıyan gazeteci Ahmet Takan, İmamoğlu’nun tweetinin bir plan ve hedef doğrultusunda atıldığını ifade ederek İmamoğlu’nun rakibi Akşener’i ‘yoldan itmeyi’ amaçladığını iddia etti.

Korkusuz gazetesi yazarı Ahmet Takan, İmamoğlu’nun 8 Mart tweetini köşesine taşıdı. Takan, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun Pervin Buldan ve Meral Akşener’i aynı mesajda geçirerek kutladığı 8 Mart Dünya Kadınlar günü mesajının belirli bir amaç doğrultusunda atıldığını ileri sürerek İmamoğlu’nun, Meral Akşener’in yükselişinden rahatsız olduğunu ve Cumhurbaşkanı adaylığı noktasında kendisine rakip gördüğünü ve tweetin bu amaçla atıldığını söyledi.

İşte Takan’ın yazısından öne çıkanlar: 

“İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ve HDP eş Genel Başkanı Pervin Buldan’ı etiketleyerek bir tweet attı. Arkasından, İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Yavuz Ağıralioğlu’nun cevabı yetişti. Ankara’da siyasi kulislerin Cumhur İttifakı  cenahında “Millet İttifakı çatırdıyor” sesleri yeri göğü inletti. Körün istediği bir göz, Tanrı verdi iki göz misali Cumhur İttifakı zil takıp oynarken doğal olarak gözler İYİ Parti lideri Meral Akşener’e çevrilmişti. O da Ankara’da katıldığı bir programda, gazetecilerin sorusu üzerine, “Sayın İmamoğlu bir mesaj attı, milletvekilimiz Ağıralioğlu da buna tepki gösteren bir tweet attı. İkisi de fikir hürriyetidir. Arkadaşlarımın çoğu da beğenmedi, haklıdırlar” dedi.

İYİ parti liderinin cevabının ardından uzun süredir gazetecilik refleksleri körelen meslektaşlarımız Ekrem İmamoğlu’nu İstanbul’da ağaç dikme törenin de yakalayıp Akşener’in cevabına cevap istediler. İmamoğlu da “Tümüyle iyi duygular ile yazılmıştır mesajımız. Sağında, solunda, arkasında kimse bir şey aramasın. İçi tamamen iyi duygularla doludur” deyiverdi.

Şimdi, asıl uzun süredir, HDP ile yapıştırılıp Millet İttifakı’ndan koparılmaya çalışılan İYİ Parti kulislerini merak ediyorsunuzdur. Şöyle bir tur attım. İYİ Parti’de İmamoğlu’nun bu çıkışı en başta Cumhurbaşkanlığı yarışında bir manevra olarak görülüyor.

Nabzı şöyle özetleyebilirim;

–  Ekrem İmamoğlu, erken seçimin yaklaştığını görüyor. Bir taşla iki kuş vurma peşinde. En önemli rakibi Akşener’i yoldan itmenin peşine düştü. Kürtler’e göz kırpıyor. Mansur Yavaş’ın aday olmaya cesaret edemeyeceğini düşünerek bu hamleleri yapıyor. Cumhurbaşkanlığı yarışında tek aday kalma çabaları…

-Meral Akşener’in yükselişi Millet İttifakı’nda olası Cumhurbaşkanlığı adaylarını rahatsız etti. Her geçen gün diğer muhalefet partilerinden ve liderlerinden ümidini kesen tüm muhalifler Akşener ismi üzerinde ittifak kurmaya başladı. Bu da doğal bir kıskançlık ve rekabet duygusu uyandırıyor. Taraflı tarafsız tüm anketlerde yükselişte tek parti İYİ Parti, Tayyip Erdoğan karşısında başa baş mücadele edebilecek tek lider Akşener…”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)