Son Dakika Haberler

İran karıştı: Mecliste bombalı saldırı 

İran'da terör saldırısı

İran karıştı: Mecliste bombalı saldırı 
Okunma : Yorum Yap

İran karıştı: Mecliste bombalı saldırı 

Körfez ülkeleri arasındaki Katar krizi sürerken, İran bir anda karıştı. Meclise giren silahlı üç kişi rastgele ateş açtı. Önce bir koruma görevlisinin hayatını kaybettiği belirtilirken daha sonra İran basını ölü sayısının yediye yükseldiğini açıkladı.

Saldırganlardan birinin tabanca, ikisinin kalaşnikof kullandığı ve etrafı taradığı belirtildi. Bazı kaynaklar, meclisin üst katlarında dört kişinin de rehin alındığını belirtse de, bu bilgi henüz doğrulanamadı.

Meclis’teki saldırı anı…

Humeyni’nin türbesine de saldırı

Fotoğraf: @zoheirIRAN

Meclisteki saldırıdan yaklaşık yarım saat sonra başkent Tahran’da Ayetullah Humeyni’nin türbesi önünden de silah sesleri yükseldi.

İran basını patlama anının fotoğrafını paylaştı.

İran televizyonu, türbeye dört kişinin saldırdığını, saldırganlardan birinin kendini patlattığını belirtti.

Tahran Valisi Hüseyin Hashemi türbe saldırısında bir saldırganın canlı bomba yeleğini patlattığını, bir saldırganın öldürüldüğünü, diğerlerinin yakalandığını açıkladı. Vali, türbe saldırısında bir işçinin hayatını kaybettiğini belirtti. Olayda çok sayıda kişi de yaralandı.

Saldırganların bir örgütle mi yoksa tek başlarına mı hareket ettikleri ve amaçları netleşmezken İran istihbarat bakanlığı ise saldırıların ‘terörist gruplarca’ yapıldığı görüşünde(Diken)

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)