Son Dakika Haberler

İsmail Saymaz, metroda ’10. Yıl Marşı tacizi’ni yorumladı: Hepsinin içinde Fatih Tezcan var

İsmail Saymaz, metroda ’10. Yıl Marşı tacizi’ni yorumladı: Hepsinin içinde Fatih Tezcan var
Okunma : Yorum Yap

İsmail Saymaz, metroda ’10. Yıl Marşı tacizi’ni yorumladı: Hepsinin içinde Fatih Tezcan var…

Gazeteci İsmail Saymaz, sosyal medyada yayılan sarıklı-cüppeli adama yönelik 10. Yıl Marş’lı taciz iddiasını yorumladı.

İstanbul Metrosu’nda 29 Ekim’de kaydedilen bir videoda 10. Yıl Marşı okuyan bir grubun bir kişiyi giyimi nedeniyle taciz ettiği iddia edilmişti. Söz konusu videoya tepkilere sürüyor.

İsmail Saymaz: Her birinin kalbinde bir Fatih Tezcan var

Gazeteci İsmail Saymaz, yaşanan olayla ilgili sosyal medya adresinden paylaşımda bulundu.

İsmail Saymaz şu ifadeleri kullandı;

Metrodaki görüntüyü defalarca izledim. Sarıklı genç adama yönelik herhangi bir taciz veya sataşma görmedim. Kasti bir davranış da yok. İnsanlar belli ki 29 Ekim kutlamasına gidiyor veya kutlamadan dönüyor. O esnada metroda sarıklı bir vatandaş var diye marş söylemesinler mi?

Bilhassa iktidar yanlısı troller, laikler türbanlı bir kadına saldırsın ya da sakallı ve sarıklı bir adamı taciz etsin diye yanıp tutuşuyor. Laikler provokasyona gelmiyor ve gelmeyecekler. Troller bundan mutlu olacaklarına üzülüyor. Her birinin kalbinde bir Fatih Tezcan var.

Asıl mesele şudur: 10. Yıl Marşı laiklikle ilgili değil, milliyetçilik ve vatanseverlik içerikli bir marş. Çarşaflı ya da sarıklı bir vatandaş da bu marşa pekala eşlik eder ve rahatsızlık duymaz. Dindar vatandaşların bu marştan rahatsız olacağını iddia etmek gülünçtür.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)