Son Dakika Haberler

İstifa sonrası Bülent Arınç’tan ilk açıklama: Doğruları söylemeye devam edeceğim

İstifa sonrası Bülent Arınç’tan ilk açıklama: Doğruları söylemeye devam edeceğim
Okunma : Yorum Yap

İstifa sonrası Bülent Arınç’tan ilk açıklama: Doğruları söylemeye devam edeceğim

Selahattin Demirtaş ve Osman Kavala’nın tahliye edilmesi gerektiğini söyledikten sonra partisi ve iktidarın küçük ortağı MHP tarafından hedef haline getirilen, Cumhurbaşkanı’ndan da tepki gören Bülent Arınç, istifa ettikten sonraki ilk açıklamasında “Doğruları söylemeye devam edeceğim” dedi.

Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu (YİK) üyesi iken Bülent Arınç’ın, “Selahattin Demirtaş tutuksuz yargılanmalı. Osman Kavala neden tutuklu hala anlamış değilim.” sözleri sonrası kamuoyunda tartışmaları beraberinde getirmiştiArdından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Arınç’ın bu sözlerine “Bunları söyleyen benim yol arkadaşım olamaz.” yorumunda bulunmasıyla birlikte Bülent Arınç, geçtiğimiz hafta YİK üyeliğinden istifa ettiğini duyurdu.

İSTİFA SONRASI İLK AÇIKLAMA

Selahattin Demirtaş ile Osman Kavala’nın tutukluluğunu eleştirdiği için tartışmalara neden olan ardından üyeliğinden istifa eden Bülent Arınç, yeni bir açıklama yayınladı. Arınç, “Her zaman olduğu gibi hukuka bağlı dürüst ilkeli cesur bir siyasetçi olarak doğruları savunmaya kararlıyım.” diyerek söylediklerinin arkasında olduğunu yineledi.

“DUALAR ALDIM”

Bülent Arınç, yapmış olduğu açıklamada “Habertürk Tv’de yaptığım konuşma sebebiyle yüzlerce dostumdan samimi duygularını ifade eden desteklerini ve dualarını bildiren mesajlar aldım. Bazılarıyla telefonda görüşüm. Beni onurlandıran bu mesajlardan dolayı hepinize teşekkür ederim.” dedi.

“DOĞRULARI SAVUNMAYA DEVAM”

“Bana verilen bu destek sözlerimin vicdanlarda karşılık bulduğunu göstermektedir. Her zaman olduğu gibi hukuka bağlı dürüst ilkeli cesur bir siyasetçi olarak doğruları savunmaya kararlıyım.”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)