Son Dakika Haberler

İsveç’ten özel uçakla getirilen Emrullah Gülüşken AKP üyesi çıktı!

İsveç’ten özel uçakla getirilen Emrullah Gülüşken AKP üyesi çıktı!
Okunma : Yorum Yap

Kurgu için doğru seçim!

90 bin TL’ye kiralanan özel uçakla İsveç’ten getirilen Emrullah Gülüşken’in AKP üyesi olduğu iddia edildi. Gülüşken’in paylaşımları iddiaları güçlendiriyor

Emrullah Gülüşken’in kızı Leyla Gülüşken, sosyal medyadan çağrıda bulunarak babasına Koronavirüs teşhisi konulmasına rağmen hastaneye alınmadığını söyleyerek yardım istemişti. Genç kız, daha sonra aslında babasının hastaneye yatmak istemediğini itiraf etse de Türkiye’de yetkililer yardım talebine kayıtsız kalmadı ve kirası 90 bin TL olan özel uçakla baba Emrullah Gülüşken ve çocuklarını Türkiye’ye getirdi. Çok konuşulan bu olayın “kurgu” olduğu ve Emrullah Gülüşken’in AKP üyesi olduğu iddiası güçleniyor.

İsveç’te korona virüs hastası Emrullah Gülüşken ile çocukları Emir Ali, Samira ve Mahmut Türkiye Sağlık Bakanlığı’nın kiraladığı 90 bin TL’lik özel ambulans uçağıyla Türkiye’ye getirilmişti. İsveç’te korona virüs hastası Emrullah Gülüşken ile çocukları Emir Ali, Samira ve Mahmut Türkiye Sağlık Bakanlığı’nın ambulans uçağıyla Türkiye’ye getirilmişti.

Günboyu Gazetetesi’nde yer alan habere göre konuyla ilgili İsveç medyasında da dikkat çeken yorumlar yapıldı. İsveç Stockholm Üniversitesi’nde Asya-Ortadoğu ve Türkiye Çalışmaları Bölümü’nde uzman olarak görev yapan Paul Levin, Expressen Tv’ye konuştu. Paul Levin, İsveç’ten özel uçakla Türkiye’ye getirilen korona virüs hastası Emrullah Gülüşken olayını “Türkiye reklam çalışması yaptı” şeklinde yorumladı.

İSVEÇ BASINI GÜLÜŞKEN’İ HABER YAPTI

Türk vatandaşının İsveç’ten getirilmesi İsveç’te de basının gündemindeydi. Gülüşken’in alınmadığı hastanenin bulunduğu yerel yönetimin basın sekreteri Jimm Gottfridsson ise gazeteye yaptığı açıklamada, “Covid-19 hastalığı için belirlenmiş bir rutin var. Tıbbi değerlendirme her bir vakaya özel olarak belirleniyor. Şu aşamada, Covid-19 hastalarının çoğunluğunun hastanede tedavi altına alınmadığının altını çizmek gerekiyor.” dedi. Öyle ki Türkiye’de de bazı hastaların, hastaneler yerine evlerinde tedavisine devam edildiği biliniyor.

GÜLÜŞKEN AİLESİ SOSYAL MEDYADA GÜNDEM OLDU

Öte yandan Gülüşken ailesiyle ilgili çeşitli iddialar da sosyal medyada gündem oldu. Emrullah Gülüşken’in AKP paylaşımları ortaya çıkarken Gülüşken’in zengin bir parti üyesi olduğu iddia edildi.

JETİN MALİYETİ DE TARTIŞMA KONUSU

Leyla’nın çağrısı ve Sağlık Bakanı’nın cevabının ardından hazırlanan ve İsveç’e yola çıkan özel ambulans jetin maliyeti de tartışma konusu oldu. Durumu acil olmayan ve evde tedaviye alınan bir vaka için özel jet kaldırılması bazı vatandaşların tepkisini çekerken bazı vatandaşlar ise durumu ‘prestij’ olarak savundu. Özel jetin saatlik ortalama maliyetinin 3 bin 500 Avro ile 5 bin Avro arasında değiştiği belirtiliyor. Türkiye’de şu an Avro/TL’nin 7.56 TL olduğu göz önünde bulundurulduğunda söz konusu uçuşun maliyeti ortalama 90 bin TL’ye denk geliyor.

Halkweb- Cumhuriyet

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)