Son Dakika Haberler

İtfaiye, babasının eve zincirlediği çocuğu yangının ortasından kurtardı

İtfaiye, babasının eve zincirlediği çocuğu yangının ortasından kurtardı
Okunma : Yorum Yap

İtfaiye, babasının eve zincirlediği çocuğu yangının ortasından kurtardı

Babası tarafından ayaklarından zincirlenmiş halde tutulan 11 yaşındaki E.B., evlerinde çıkan yangında alevlerin arasından kurtarılarak yeniden babasına teslim edildi!

Bursa’nın Yenişehir ilçesinde bir evde çıkan yangında ayaklarından zincirlenmiş halde alevler arasından kurtulan 11 yaşındaki E.B. tedavi sürecinin ardından yanan evinde olayı anlattı. Babasının kendisini çok yaramaz olduğu için zincirlediğini söyleyen E.B. “Yangın esnasında bağlı olduğum için neden alevlerin yükseldiğini görmedim. İtfaiye ekipleri beni kurtardı” dedi.

Bursa’nın Yenişehir ilçesi Tabakhane Mahallesi’nde çıkan ev yangınında yangına müdahale eden itfaiye yetkilileri yanan odada zincirle bağlı küçük bir çocuk görünce şaşırmış, çevredekilerin de yardımıyla balta ile kesilen zincirden kurtulan çocuk yangını hafif sıyrıklarla atlatmıştı.

Evleri yanan aileye Yenişehir’de TOKİ sosyal konutlarından geçici olarak bir ev tahsis edilirken, evin eşyaları da Kaymakam Suat Seyitoğlu ve Belediye Başkanı Davut Aydın tarafından verildi.

Yangının olduğu gün ailenin kahvaltı yaptığı, yangının da elektrik kontağından çıktığı belirtildi. Sağ ayağındaki yanık sebebiyle hastanede tedavi edilen E.B., sürecin bitmesiyle anne ve ablalarıyla yangında küle dönen evlerine geldi.

BABASI ZİNCİRLEMİŞ

Evinde ailesi tarafından zincirle bağlanan 11 yaşındaki E.B., yaşadıklarını anlatırken, “Babam beni yaramaz olduğumu için bağlıyordu. ‘Kimseye zarar vermeyeyim’ diye böyle bir yola başvuruyordu. Ben yangın esnasında bağlı olduğum için neden alevlerin yükseldiğini görmedim. İtfaiye ekipleri beni kurtardı” dedi.

6 çocuğun en küçüğü olan oğlu E.B.’nin çok yaramaz olduğunu söyleyen anne Hüsna Bilir ise “Ben yangın esnasında pazara gitmiştim. Babası onu çok yaramaz olduğu için semt pazarının kurulduğu günler ayağından zincirle bağlıyordu. Yani sadece salı günleri. Ben geldiğimde evi o şekilde gördüm. Böyle olmasını kimse istemezdi” şeklinde konuştu.

Aile, Kaymakamlığın verdiği eve taşınırken, belediye ve kaymakamlık yardımıyla eşya temin edildi.

Kadıköy Yeldeğirmeni Muhtarı Sultan Aksu ise, sosyal medyadan konuya tepki göstererek çocuğun babaya teslim edildiği bilgisini paylaştı. Aksu, “Baba çocuğu yaramaz olduğu için ayağını zincirle bağlıyor.
Anne: sadece salı günleri bağlıyoruz diyor. Evde yangın çıkıyor itfaiye çocuğu zincirli halde kurtarıyor.
Kaymakamlık ev veriyor, belediye eşya. Baba herkese teşekkür edip çocuğu alıp eve gidiyor!

?????????” dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)