Son Dakika Haberler

İYİ Parti, Cumhurbaşkanı adaylarını açıkladı

İYİ Parti, Cumhurbaşkanı adaylarını açıkladı
Okunma : Yorum Yap

İYİ Parti, Cumhurbaşkanı adaylarını açıkladı

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Yavuz Ağıralioğlu, Cumhurbaşkanlığı seçimleri için adaylarının Meral Akşener olduğunu açıkladı.

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Yavuz Ağıralioğlu, Halk TV’de yayınlanan ‘Şimdiki Zaman Siyaset’ programında İYİ Parti’nin Cumhurbaşkanı adayını açıkladı. Ağıralioğlu, Millet İttifakı’ndaki aday tartışmalarına “İYİ Parti’nin Cumhurbaşkanı adayı Meral Akşener’dir.” ifadeleriyle son noktayı koydu.

Ağıralioğlu’nun ifadeleri şöyle: 

“Algılar üzerinden değil, ilkeler üzerinden konuşulmalı. İYİ Parti’nin Cumhurbaşkanı adayı Meral Akşener’dir. Aksini beyan etmediği sürece. Biz bu yarışta kim Cumhurbaşkanı olsun kavgasını değil, ilkelerin mücadelesini vereceğiz. Türkiye’yi istişare, nezaket, parlamenter sistem yönetsin. Önce ilkelerde mutabık olunmalı. Öyle bir sistem kuralım ki keyfi uygulamalar ile kişisel hak ve hukuklar ihlal edilmesin.”

“Cumhurbaşkanı olacağım diye Türkiye’nin geleceğiyle oynamayacağım”

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Ağustos’ta yaptığı  Cumhurbaşkanlığı adaylığı ile ilgili açıklamalarda şöyle demişti:

“Elbette olmayı çok isterim herkes gibi. Çok iyi işler yapacağımıza da inanıyorum, güveniyorum. Bu başka bir şey. Cumhurbaşkanlığı konusuna gelinceye kadar çok zaman var.

Ne zaman seçim olacağını bilmiyoruz. Millet İttifakı denen kavramın bir parçasıyız. Elbette o karşılıklı konuşularak oluşacak. Cumhurbaşkanı olacağım diye Türkiye’nin geleceğiyle oynamayacağım.”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)